Teren oznaczony fioletową farbą w Illinois? Natychmiast opuść to miejsce!

Mieszkańcy Illinois powinni zwrócić uwagę na fioletową farbę, która może pojawić się na drzewach, kamieniach, płotach, i innych przedmiotach wzdłuż granicy nieruchomości. Farba ta oznacza, że ​​teren jest prywatny i wejście na niego bez zgody właściciela jest nielegalne.

Ta praktyka, znana jako „Purple Paint Law” (Prawo Fioletowej Farby), została wprowadzona w stanie Illinois w 2011 roku, aby umożliwić właścicielom prywatnych nieruchomości oznaczenie granicy swojego terenu w bardziej skuteczny sposób niż tradycyjne znaki graniczne.

Jeśli wejdziesz na teren, który został oznaczony fioletową farbą, grozi ci mandat karny za naruszenie prawa własności prywatnej. Właściciele prywatnych nieruchomości w Illinois mają prawo do oznaczania swojego terenu fioletową farbą na wysokości minimum 3 stóp (około 90 cm) nad poziomem gruntu. Odległość między oznaczeniami farby nie może przekraczać 1000 stóp (około 305 metrów) i muszą być umieszczone w odstępach nie większych niż 100 stóp (około 30 metrów).

Zgodnie z przepisami stanowymi, farba musi być fioletowa, oznaczenie musi mieć kształt pionowej linii o szerokości nie mniejszej niż jedna cal (około 2,5 cm), a odległość między liniami musi wynosić nie mniej niż 8 cali (około 20 cm).

Jeśli zobaczysz fioletową farbę na granicy nieruchomości w Illinois, powinieneś natychmiast opuścić teren i upewnić się, że nie naruszysz prawa własności prywatnej.

Tak wygląda Chicago z kosmosu

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię