Tych rzeczy nie warto kupować w Czarny Piątek

Jak co roku o tej porze rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja pod nazwą Black Friday (Czarny Piątek). Spece od marketingu ponownie próbują przekonać nas, że właśnie teraz jest najlepszy czas na zakupy.

Ten rok znacznie różni się od wcześniejszych. Doświadczeni pandemią oraz aktualną sytuacją w Ukrainie, mierzymy się z najwyższą od ponad dwóch dekad inflacją. Zmusza nas to bezpośrednio do bardziej racjonalnego podejścia, do kwestii zakupów.

Chcąc nieco ułatwić podjęcie trafnych decyzji zakupowych, pomimo bodźców, które atakują nas z każdej strony, przygotowaliśmy krótką listę produktów, których nie warto kupować w tym okresie.

Akcesoria elektroniczne

Z ich zakupem nie musisz się śpieszyć. Pamiętajmy, że na kilka dni po Czarnym Piątku mamy Cyber Monday i zapewne ceny w tym dniu będą na podobnym poziomie. Nie obawiajmy się braku asortymentu. Aktualnie po wielkim boomie związanym z niedawną pandemią większość sprzedawców zdążyła uzupełnić zapasy sprzętu.

Artykuły sezonowe

Czarny Piątek nigdy nie był jedyną okazją do zakupu tego typu artykułów. Odzież zimową, letnią czy choćby ozdoby świąteczne można nabyć znacznie taniej bezpośrednio po sezonie.

Sprzęt AGD

W tym przypadku warto zachować ostrożność. Bardzo często najwyższe rabaty udzielane są na produkty, które z pewnych przyczyn nie znalazły nabywców wcześniej i mogą odbiegać chociażby jakością od naszych oczekiwań. Tego typu zakupy zawsze powinny być przemyślane, a emocje nie są tu dobrym doradcą.

Artykuły sportowe

Pamiętajmy, że moda na bycie fit wraca wraz z noworocznymi postanowieniami i to właśnie w tym okresie trwa największa walka sprzedawców sprzętu sportowego o klienta.

Produkty o znacznej wartości

Nie ma wątpliwości, że aktualna sytuacja każe nam się zastanowić nad potrzebą zakupu artykułów, które znacznie mogą obciążyć nasz budżet. Czy warto jest wymieniać telewizor, czy też inny sprzęt właśnie teraz? Czy kierujące nami emocje związane z chęcią zakupu nie mogą chwilowo zejść na boczny tor? Na te pytania powinniśmy odpowiedzieć sobie sami, ale ostrożność w niepewnych czasach jest jak najbardziej wskazana.

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik pomoże Państwu w podjęciu trafnych decyzji zakupowych, w tym gorącym okresie.

Jak się upewnić, że hakerzy nie mają dostępu do twojej sieci domowej?

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię