Zdrowa, szczęśliwa i zamożna emerytura

Emerytura nie musi być problemem. Jeśli chcesz mieć „dobrą emeryturę”, musisz zrozumieć, co to dla ciebie oznacza. Czym wcześniej zaczniesz ją planować tym lepiej. Emerytura to kolejna życiowa przygoda. A jak ją przeżyjesz zależy tylko od ciebie.

Oto kilka wskazówek, które mamy nadzieję pomogą wam w odnalezieniu waszej wersji zdrowej, szczęśliwej i zamożnej emerytury:

Miej poczucie celu i znaczenia – niech każdy dzień będzie miał znaczenie. Uniwersytet Oksfordzki sugeruje, że sensowne życie zmniejsza skutki starzenia. Badania przeprowadzone przez Patricka Hilla i Nicholasa Turiano wykazały, że ludzie, którzy mają sens, cel lub kierunek w życiu, przeżywają swoich rówieśników.

 

Stwórz najlepszy możliwy plan emerytalny większość ludzi żyje z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Jednak emerytura to czas na jak najlepszy plan. Chcesz spędzić ten czas swojego życia na robieniu tego, na co masz ochotę i chcesz mieć pewność, że masz środki na to, co ważne i co sprawia tobie radość.

Myśl o zdrowiu, a nie o bogactwie – ponad 80% dzisiejszych emerytów twierdzi, że zdrowie jest najważniejszym składnikiem szczęśliwej emerytury, co oznacza, że większość ceni dobre zdrowie nawet ponad bezpieczeństwo finansowe. Według badania Merrill Lynch, „Amerykanie w wieku 50+ wymieniają koszty opieki zdrowotnej na emeryturze jako największy problem finansowy, niezależnie od poziomu zamożności. Jednak zdecydowana większość ludzi nie uwzględniła kosztów opieki zdrowotnej w planowaniu emerytury ”. Najlepszy plan emerytalny obejmuje nie tylko Twoje finanse, ale także sposoby na zachowanie zdrowia psychicznego i fizycznego.

seniorka

 

Zostań wolontariuszem – jeśli szukasz sensu życia na emeryturze spróbuj wolontariatu. Według badania Encore.org, 55% Amerykanów uważa, że ​​wykorzystywanie umiejętności i wiedzy w jakiś sposób, aby pomóc innym, jest ważną częścią ich szczęśliwego i spełnionego życia na emeryturę.

Postaw na zdrowie fizyczne – chcesz być zdrowym na emeryturze? Badania przeprowadzone przez Cornell Food and Brand Lab wykazały, że ci, którzy uważają, że dobrze się bawią podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych, nie tylko ćwiczą więcej, ale również jedzą zdrowiej.

Spaceruj, spaceruj i jeszcze raz spaceruj – wiele badań naukowych wykazało, że szybkość chodzenia po 60 roku życia jest dobrym miernikiem długowieczności. Prędkość chodzenia może przewidywać demencję, długość życia i depresję. Doktor Joe Verghese z Albert Einstein College of Medicine twierdzi, że badając setki pacjentów zauważył ” że jeśli starsza osoba idzie powoli, istnieje duża szansa, że ​​jego testy poznawcze również są nieprawidłowe.”

Zamieszkaj tam gdzie zawsze marzyłeś – emerytura nie musi oznaczać, że będziesz mieszkać w tym samym domu, w którym zawsze mieszkałeś.

Urzeczywistnij swoje marzenia o podróży – podróże są bez wątpienia najbardziej popularnym i pożądanym zajęciem w tej fazie życia. Od jednodniowych wycieczek samochodem po podróże dookoła świata – większość emerytów chce podróżować! Osiągnięcie tego, co chcesz po przejściu na emeryturę, może być kwestią ustalenia celu, a następnie nadania mu priorytetu ponad wszystko inne.

seniorzy podroz

Pomyśl pozytywnie o starzeniu się – „Jest fontanna młodości: to twój umysł, twoje talenty, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ludzi, których kochasz. Kiedy nauczysz się korzystać z tego źródła, naprawdę pokonasz wiek ” – nie są to słowa znanego lekarza tylko Sophii Loren, która wie co to jest piękne życia i jak z niego w pełni korzystać. Lekarze natomiast odkryli, że kiedy dorośli myślą o starzeniu się jako pozytywnym doświadczeniu – polegającym na mądrości, samorealizacji i satysfakcji – wtedy:

Kontynuuj robienie 5-letnich planów – wyznaczanie celów nie jest przeznaczone tylko dla dwudziestolatków. Im więcej planujesz na przyszłość, tym więcej zyskasz z emerytury. Po prostu upewnij się, że Twoje plany i cele są zsynchronizowane z Twoimi finansami emerytalnymi. A jeśli nie spróbuj ułożyć plan na zdobycie finansów na ich realizację.

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię