W Warszawie otwarcie przychodni psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci z Ukrainy

W poniedziałek (7 marca) przed południem w przychodni Mazowieckiego Centrum Neuropsychologii w Warszawie został otwarty dzienny punkt opieki nad dziećmi z Ukrainy.

W tym miejscu najmłodsi uchodźcy będą mogli także uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną. To kolejny element pomocy dla rodzin, które uciekają przed wojną za naszą wschodnią granicą.

Jak powiedziała rzeczniczka Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska, pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest bardzo potrzebna najmłodszym obywatelom Ukrainy. „Wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego, w jak trudnej kondycji psychicznej są dzieci, które właśnie przyjechały do naszego kraju. Które na własnej skórze doświadczyły tego, czym jest wojna” – dodała Marta Milewska.

 

Poza tym od dzisiaj w tym samym miejscu dzieci będą miały zorganizowane zajęcia, zabawę i fachową opiekę w punkcie dziennego pobytu. „Chodzi nam o stworzenie miejsca, w którym matki będą mogły na kilka godzin zostawić swoje dzieci – po to, aby w tym czasie móc załatwić na przykład ważne urzędowe sprawy” – dodała Marta Milewska.

Wszyscy opiekunowie i specjaliści z centrum neuropsychiatrii, którzy będą pomagać małym uchodźcom, znają język ukraiński.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię