Zaproszenie do udziału w akcji IPN „Zapal Światło Wolności”

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza do włączenia się w akcję pt. „Zapal Światło Wolności” organizowaną przez Stowarzyszenie Pamięć.

Społeczna akcja IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do apelu, jaki po wprowadzeniu stanu wojennego, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan. Wezwał on Amerykanów do wystawienia w oknach domów świec na znak solidarności z Polakami. Gest solidarności wobec Polaków żyjących w stanie wojennym wykonały wówczas rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego zapalił również papież Jan Paweł II.

W tym roku, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Stowarzyszenie Pamięć zaprasza do udziału w akcji IPN „Zapal Światło Wolności” wszystkie polonijne szkoły, parafie, organizacje i instytucje.

Zachęcamy, aby 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 Światło Wolności zapłonęło w wielu oknach jako wyraz pamięci o ofiarach stanu wojennego.

W akcji może wziąć udział każdy zapalając świeczkę w oknie o godz. 19.30.

Stowarzyszenie Pamięć planuje utworzenie wspólnej galerii, która następnie będzie opublikowana w polskich i polonijnych mediach.

Wszystkich, którzy włączą się do akcji „Zapal Światło Wolności”, Stowarzyszenie Pamięć prosi o przesłanie zdjęć z zapalenia Światła Wolności na adres info@pamiec.us.

„Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię