Zmęczeni i sfrustrowani Rosjanie uciekają z kraju. Finlandia gorącym punktem na mapie

Wojna na Ukrainie wprowadziła niemałe zamieszanie na całym świecie. Wpłynęła na gospodarki wielu krajów.

Sankcje wprowadzane przez zachód oraz różne restrykcje prowadzone przez Władimira Putina wprowadziły również zamęt w samej Rosji. Odnotowano dużą ilość chętnych Rosjan do wyrobienia Finlandzkiej wizy. Dlaczego?

Liczba sankcji nałożonych na Rosję wpłynęła również na ruch turystyczny w tym kraju ograniczając znacznie liczbę kierunków w które można się wybrać. Od 15 lipca tego roku Rosja zniosła restrykcje związane z przekraczaniem granicy kraju spowodowane pandemią COVID-19. Jedynym ograniczeniem jest nakaz pokazania testu PCR.

 

Według fińskiego konsulatu znajdującego się w Sankt Petersburgu odnotowano duże zapotrzebowanie na wizy do tego kraju. Od początku tego roku Rosjanie wypełnili ponad 50 tysięcy wniosków o jej dostanie . Najwięcej wniosków składa się o wizy turystyczne. W okresie czerwca i początku lipca tego roku zapotrzebowanie wzrosło o 10%. Zwiększyło to znacznie kolejki do konsulatu. Obecnie trzeba czekać do drugiej połowy sierpnia na termin wizyty. Natomiast wnioski zostają rozparzone w okresie 10 dni.

Finlandia to nie jedynie kierunek wycieczek, a również ważny węzeł transportowy w celu dostania się do innych krajów Unii Europejskiej.
Po wybuchu wojny na Ukrainie również zauważono zwiększony popyt na dostanie się do tego kraju. Wtedy masowo wykupili oni połączenia kolejowe w kilka dni prawdopodobnie na dobre chcąc przeprowadzić się w inne miejsce.

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię