Żyją na statku wycieczkowym. Nie opłaca im się wracać na ląd

Fot. Twitter @Mondomoog

A gdyby tak rzucić wszystko i… zamieszkać na statku?

53-letnia Angelyn Burk wraz z mężem, postanowili zamieszkać na statku wycieczkowym. Ona – księgowa, on – marynarz. Połączyła ich miłość do morza. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę, mogli wreszcie udać się w swój wymarzony rejs – dookoła świata.

Życie na statku, tańsze niż kredyt?

W 2021 roku, Angelyn i jej mąż Richard postanowili, że nadszedł czas na zmiany. Rzucili pracę, a dzięki gromadzonym przez całe lata oszczędnościom, mogli pozwolić sobie na realizację marzeń. Początkowo ich plany zakładały, że będą mieszkać przez miesiąc w różnych zakątkach świata, a z biegiem czasu przeniosą się tam, gdzie zawsze marzyli, czyli na morze. Okazało się jednak, że wcale z tym czekać nie muszą.

 

Małżonkowie zdradzili, że mieszkanie na statku kosztuje ich o wiele mniej niż życie, które wiedli dotychczas. Dzienny koszt utrzymania, to ok. 89 dolarów. Wcześniej mieszkali w Seattle, które jest jednym z najdroższych miast w USA. Kupno domu w tej okolicy, to kwota rzędu 985 tys. dolarów. A gdyby wziąć pod uwagę koszt kredytu hipotecznego o stałej stopie procentowej, jest to miesięczny wydatek oscylujący w granicach 5 tys. dol.

Para emerytów obliczyła wspólnie, że roczne koszty utrzymania „na lądzie” mogą sięgać nawet 60 tys. dol., podczas gdy zamieszkiwanie statku jest w stanie ograniczyć te koszty nawet o połowę. To wszystko przekonało ich do wyruszenia w podróż swojego życia.

Kobieta podkreśla, że liczą się doświadczenia

Państwo Burke prowadzą tryb życia, który zdecydowanie nie każdemu przypadłby do gustu. W zeszłym roku spędzili na lądzie tylko kilka dni, podróżując głównie statkiem Holland America. Mają za sobą już 50-dniowy rejs przez Adriatyk, zwiedzili Australię i różne zakątki Europy.

W planach mają podróż dookoła świata. Na statek zabrali ze sobą zaledwie 2 walizki, bo jak mówi Angelyn w rozmowie z 7news „Nie liczą się dla nas rzeczy materialne, ale doświadczenia”. 53-letnia księgowa podkreśla również, że nie są to wakacje, lecz sposób na życie. Para nie zamierza już wracać na stały ląd.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię