Jak kupować, by nie zbankrutować

Jeśli  śledzicie uważnie wpisy na naszym profilu Facebook to doskonale wiecie, że zaczęliśmy już odliczanie do Halloween, Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zapytacie zapewne czy to „oficjalne odliczanie” ma jakiś sens? Głębiej ukryty przekaz a może ma za zadanie ostrzegać nas przed czymś?

Tak! Oficjalnie wyjaśniamy i ostrzegamy przed…nadmiarem spożywanych kalorii, ale nie tylko.
Również nadmiar wydatków to bardzo istotna rzecz na którą powinniśmy coraz częściej zwracać uwagę. Od strojów na Halloween po dziękczynnego indyka i szyneczkę, bożonarodzeniowego śledzika na wymyślnym noworocznym drinku kończąc. Wszystko to wiąże się z dodatkowym odpływem gotówki.
To wydaje się oczywiste. Ale, kto z nas lubi spłacać świąteczne wydatki jeszcze pół roku później?! Chyba niewielu.

Zastosuj kilka naszych porad finansowych, a Twoje życie będzie dużo łatwiejsze:

1. Facebook twoim przyjacielem

Wysiadujesz na nim kilka godzin dziennie. Wykorzystaj ten czas na sprawdzenie ofert zniżkowych twoich ulubionych firm.

2. Budżet i lista

Wrzesień to super miesiąc na rozpoczęcie sporządzania listy prezentów oraz budżetu jaki chcesz na prezenty przeznaczyć.

3. Sprzedaj, to czego nie potrzebujesz

Okres przedświąteczny jest idealną okazją na pozbycie się niechcianych rzeczy, przyborów kuchennych, etc. Zrób przegląd wszystkiego co posiadasz. Zdecyduj czego chcesz się pozbyć i wystaw to na FB Marketplace, eBay, itd.

4. Sezonowa praca

Zarób parę groszy „na boku”. W okresie przedświątecznym większość sklepów, biznesów zatrudnia dodatkowych pracowników. Nie tylko zarobisz, ale również mając mniej wolnego czasu mniej będziesz buszować po sklepach.

5. Porównuj ceny

Zanim udasz się na zakupy spędź kilka godzin przy komputerze przeczesując różnorodne strony w poszukiwaniu produktów, które masz zamiar kupić. Sprawdź strony takie jak pricegrabber, ebates.

6. Karty podarunkowe

Nie wiesz jaki prezent kupisz? Chcesz zaoszczędzić? Zafunduj rodzinie i przyjaciołom gift card. Ale nie kupuj ich w sklepach tylko poszukaj ich na takich stronach jak giftcards czy cardpool. Tam zakupisz karty podarunkowe po zniżkowych cenach.

7. Zrób to sam

Wypieki, rzemiosło jest często lepszym prezentem niż te kupne.

8. Pamiętaj o kuponach

Zanim się udasz do sklepu sprawdź strony takie jak coupons.com, retailmenot.com shopathome.com czy też savings.com. Oferują one zniżkowe kupony prosto od producenta. Również przy wejściu do każdego sklepu znajdziesz książeczkę ze specjalnymi ofertami na dany tydzień. Jeśli jesteś za pan brat ze swoim smartphonem to ściągnij aplikację Grocery iQ – to kupony na sterydach. Ta darmowa aplikacja pomoże znaleźć ci artykuły z twojej listy zakupów na przecenie oraz nawet pokaże ci układ w sklepie, gdzie dany produkt znaleźć. Kolejną darmową aplikacją wartą zainstalowania jest SnipSnap – pomoże ci ona w zamianie wyciętych kuponów na cyfrowe. Wystarczy zrobić zdjęcie kuponu, aby SnipSnap zamieniło go w cyfrowy z kodem kreskowym.

9. Najdroższe produkty są na półkach na wysokości wzroku

Dlatego też zawsze szukaj produktów na półkach najniższych i najwyższych. Tam znajdziesz największe oszczędności.

10. Płać najlepiej gotówką.

Chyba, że karta kredytowa oferuje Ci specjalne zniżki lub zwrot gotówki. Wtedy warto z niej skorzystać pod warunkiem, że spłacisz ją w całości w terminie.

Prawo jazdy po amerykańsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię