Walmart otwiera centra medyczne

0
293
Walmart-centrum-medyczne

Walmart otwiera centra medyczne!

Największa sieć handlowa w Stanach Zjednoczonych otworzyła pierwsze pod swoim szyldem centrum medyczne “Walmart Health” w Georgii.

Centrum, o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, oferuje szereg usług medycznych i laboratoryjnych. Kolejne, powstanie w miejscowości Calhoun w również stanie Georgia na początku przyszłego roku.

“Tworzymy super centrum podstawowych usług opieki zdrowotnej” – powiedział Sean Slovenski, prezydent działu Walmart Health and Wellness, w jednym z wywiadów.
Biznes medyczny nie jest nowością w portfolio Walmartu. Na terenie Stanów Zjednoczonych, Walmart posiada 19 klinik opieki, które oferują podstawową opiekę medyczną i urazową, immunizację oraz testy laboratoryjne. Również, większość Supercentrów oferuje usługi okulistyczne, w których można zbadać wzrok oraz zamówić okulary i szkła kontaktowe.

Nowe centra medyczne oferować będą szerszy wachlarz usług medycznych, opiekę dentystyczną, doradztwo, badania słuchu i wzroku, fitness i odnowę biologiczną, prześwietlenia i badania laboratoryjne oraz edukację i zapisy na ubezpieczenia zdrowotne.
Walmart nie jest jedynym gigantem handlowym oferującym tego typu usługi.

CVS i Walgreens na terenie swoich sklepów posiadają oddziały ambulatoryjne i laboratoria. Walgreens zapowiedział, że wraz z firmą ubezpieczeniową Humana już niedługo będą otwierać centra medyczne dla seniorów. Natomiast CVS poinformowało, że będzie powiększać i rozwijać swoje kliniki o nazwie HealthHub, których liczba wzrośnie z 50 do 500 w ciągu następnych dwóch lat.

Kierownictwo sklepów Walmart twierdzi, że kierowali się tylko i wyłącznie altruizmem przy tworzeniu Walmart Health. Jak powiedział Slovenski, “Mamy wystarczającą ilość klientów. Mamy wspaniałe lokalizacje i odpowiednich ludzi. Nie zrobiliśmy tego, aby zwiększyć liczbę kupujących w naszych sklepach. Zrobiliśmy to, aby pomóc rozwiązać problemy medyczne naszych dotychczasowych klientów”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię