Wydaje się Wam że jesteście w stanie określić płeć lalki na pierwszy rzut oka? Firma Mattel właśnie zagrała Wam na nosie!

0
370

Jeśli myśleliście że niewiele jest Was w stanie zadziwić uprzejmie informujemy, że nowa, neutralna płciowo lalka firmy Mattel już w sklepach.

O tym że firma Mattel lubi prowokować wiemy już dawno.  Producent znanych wszystkim lalek Barbie i Ken wprowadziła na rynek pierwszą neutralną płciowo lalkę dla dziewczynek i chłopców.

Ta sama zabawka może być zarówno płci żeńskiej jak i męskiej. Skoro dziewczynki bawią się żołnierzykami i autami to czemu chłopcy nie mogą bawić się lalkami?

“Zabawki są lustrzanym odbiciem naszej kultury, a jeśli chcemy żyć w świecie, który celebruje różnorodność i inkluzywność, nadszedł czas na stworzenie kolekcji lalek wolnych od ustalonych norm dla każdej z płci” – powiedziała wiceprezes Mattel Fashion Doll Design, Kim Culmone.

Każda lalka z serii Creatable World wygląda jak smukłe dziecko w wieku 7 lat. Lalka może być chłopcem, dziewczynką lub po prostu lalką bez zdefiniowanej płci. Starannie wypielęgnowane rysy nie zdradzają charakterystycznej tożsamości płciowej: usta nie są zbyt pełne, rzęsy nie są zbyt długie i trzepoczące, szczęka nie jest zbyt szeroka. Nie ma piersi podobnych do Barbie ani szerokich, podobnych do Kena ramion.

Lalki Creatable World są również dostępne w kilku odcieniach różnych kolorów skóry i włosów. Włosy lalek są przyczepiane na rzepy, więc dziecko samo może decydować, jaką fryzurę powinna nosić lalka.

W zestawie jest duża ilość różnorodnych ubrań i akcesorii, które w zależności od połączenia mogą sugerować czy lalka jest płci żeńskiej, męskiej czy neutralnej.

“Seria lalek Creatable World została zaprojektowana, aby pozbyć się niepotrzebnych stereotypów i zaprosić wszystkie dzieci do wspólnej zabawy” – powiedziała Monica Dreger, szefowa działu analiz konsumenckich w Mattel, dodając: ” Mattel przetestował lalkę z 250 rodzinami w siedmiu stanach, w tym 15 dziećmi, które identyfikują się jako trans, niebinarne lub płynne płciowo i rzadko widziały swoje odzwierciedlenie w swoich zabawkach. To pierwsza lalka, która jest dla nich, ponieważ może być dla każdego”.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię