Sieciówka Aldi staje sie liderem na rynku w sprzedaży żywności ekologicznej.

Zwiększona świadomość konsumencka i rosnące obawy zdrowotne związane z kupowaniem żywności modyfikowanej genetycznie są głównymi przyczynami wzrostu popularności produktów ekologicznych. Żywność ekologiczna oferuje wiele korzyści dla naszego zdrowia, ponieważ nie zawiera antybiotyków, GMO i hormonów, ale jest bogata w składniki odżywcze. Eksperci są zdania że to tylko kwestia czasu, aby tego rodzaju produkty były najcześciej kupowanymi produktami w USA.

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Earthbound Farm, prawie połowa Amerykanów przynajmniej od czasu do czasu kupuje żywność ekologiczną, a co piąty Milenials twierdzi, że kupuje produkty ekologiczne przez cały czas.

W ostatnich latach niemiecki detalista Aldi walczy o miano najlepszego supermarketu zorientowanego na zdrowie i dbałość o środowisko naturalne. Już w styczniu 2017 r. sieć postanowiła usunąć wszystkie produkty zawierajace przynajmniej jeden z 8 pestycydów ze wszystkich produktów na półkach sklepowych w USA.

Te pestycydy obejmują:

Tiametoksam
Chloropiryfos
Clothianidin
Cypermetryna
Deltametryna
Fipronil
Imidacloprid
Sulfoxaflor

Co więcej, Aldi tworzy własne linie żywności ekologicznej, dodając coraz więcej produktów bezglutenowych i usuwając sztuczne składniki takie jak barwniki, rafinowane oleje i MSG. Produkty mleczne takie jak twarożek, jogurt i kwaśna śmietana, nie będą zawierać sztucznych hormonów wzrostu. Aldi w swojej ofercie ma również wysokiej klasy produkty spożywcze takie jak komosa ryżowa, sery, wędzony łosoś i olej kokosowy. Oferują mięso „Never Any!”, które nie zawiera żadnych antybiotyków, hormonów, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ani innych dodatków
Rozszerzą sukcesywnie swoją linię SimplyNature jak również bezglutenową markę liveGfree. W ramach ekspansji rynku, istniejące już sklepy Aldi mają jaśniejsze oświetlenie, większe przejścia, mniej zagracone półki i więcej przestrzeni chłodniczej. Aldi wprowadza także zestawy posiłków i oferuje więcej alternatywnych produktów mlecznych, ze składników takich jak soja i migdały.

John Karolefski, analityk sklepu spożywczego i redaktor Grocery Stories, mówi: „Aldi ma wiele smacznych i dobrych produktów w dobrych cenach. To jeden z powodów, dla których odnieśli tak wielki sukces w USA ”.

„Najlepszym miejscem, w którym można kupić żywność organiczną, jest prawdopodobnie Aldi”, zgadza się Phil Lempert, analityk branży spożywczej i redaktor SupermarketGuru.

Marka SimplyNature firmy Aldi oferuje kupującym wysoką jakość produktów ekologicznych w stosunkowo niskich cenach. Niskie ceny Aldi są częściowo spowodowane faktem, że zdecydowana większość ich produktów to marki własne, więc klienci nie płacą za marketing i reklamę.

Brawo Aldi!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię