Czy seniorzy i emeryci otrzymają rządowy czek pomocy finansowej?

Ustawa stymulacyjna, która została podpisana przez prezydenta Trumpa dotyczy każdego legalnego rezydenta / obywatela bez względu na wiek. Wszyscy Amerykanie otrzymają czek rządowy pomocy finansowej jeśli spełniają limit dochodów -zarobki muszą być niższe niż 75 000 USD, aby otrzymać 1 200 USD. Czyli zasady dla seniorów są takie same jak dla wszystkich innych.

Przed wystawieniem czeku, rząd federalny sprawdzi państwa zarobki netto podane na zeznaniu podatkowym z 2019 roku, aby sprawdzić, czy kwalifikujecie się. Jeśli nie złożyliście jeszcze zeznania podatkowego 2019 rząd weźmie pod uwagę zeznanie podatkowe 2018.

Jeśli nie składacie zeznań podatkowych, a otrzymujecie wypłaty z funduszu zasiłku socjalnego, IRS najprawdopodobniej podejmie decyzję czy rządowa zapomoga się wam należy na podstawie formularza SSA-1099.
Dodatkowym udogodnieniem dla osób w wieku 72 lata plus, które posiadają plany emerytalne jest klauzula w pakiecie stymulacyjnym, pozwalająca emerytom na wstrzymanie wymaganych minimalnych wypłat (RMD) z kont IRA, 401 (k) i innych.
Pakiet również usuwa karę w wysokości 10 procent nakładaną na osoby w wieku do 59 1/2 lat, które chcą wyciągnąć wkład z kont emerytalnych.
Kolejnym udogodnieniem jest podwyższenie pułapu pożyczki z funduszu emerytalnego z 50 000 do 100 000 USD, które można wyjąć z kont bez żadnych kar czy oprocentowania.
Emeryci pracujący, którzy zostali zwolnieni ze względu na panującą pandemię będą mogli również otrzymać 600 USD tygodniowo przez cztery miesiące w ramach zasiłku dla bezrobotnych.

IRS podało daty kiedy i w jaki sposób otrzymamy rządowy czek

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię