Jak prawidłowo mrozić i odmrażać chleb

0
1547

Jeśli stosujesz się do zalecenia gubernatora Pritzkera, to od kilkunastu dni przebywasz w domu. Oczywiście po uprzednim zaopatrzeniu się w sklepie spożywczym w żywność, która powinna wystarczyć na następne 14 dni. Większość z nas, oprócz produktów w puszkach i ryżu kupiła również chleb lub bułki. Czerstwe pieczywo nie jest przyjemne dla podniebienia.

Oto kilka sposobów na przedłużyć okres przydatności chleba do spożycia i jego jakości.

Pokrojony chleb

Zanim zamrozi się pokrojony chleb należy najpierw owinąć go szczelnie folią, a następnie zapakować w torebki ze szczelnym zapięciem na suwak (ziplock bags) i umieścić w zamrażarce. W ten sposób możemy chleb przechowywać do sześciu miesięcy.

Taki chleb można rozmrozić w temperaturze pokojowej, ale lepszą metodą jest włożenie go do mikrofalówki na 15 Sekund.

Niekrojony chleb

Jeśli kupiłeś cały bochenek, zawiń go w folię aluminiową, a następnie zamknij w torbie z ziplock.

Aby go rozmrozić, umieścić zamrożony i owinięty w folię bochenek w piekarniku o temperaturze 450 stopni na 10–15 minut. Zdejmij folię i włóż z powrotem do piekarnika na kolejną minutę lub dwie, aby uzyskać ładną, chrupiącą skórkę.

Bułki do hamburgerów i hot dogów

Aby prawidłowo zamrozić bułki hamburgerowe, przed umieszczeniem w zamrażarce zawiń każdą bułkę indywidualnie w folię aluminiową lub plastikową. Potem włóż je do torebki, a następnie całą plastikową torebkę owiń folią.

Bułki hamburgerowe najlepiej spożyć w ciągu trzech miesięcy od zamrożenia. Aby rozmrozić bułki, wyciągnij torbę z zamrażarki i pozostaw ją na blacie w temperaturze pokojowej. Pojedyncza bułka może potrzebować od 15 do 20 minut na rozmrożenie.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię