Nowa aplikacja Apple i Google ostrzeże użytkowników o zetknięciu się z osobą zarażoną koronawirusem

Google i Apple ogłosiły prace nad wspólnym projektem – aplikacją ostrzegającą o wejściu w kontakt z zainfekowaną koronawirusem osobą za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Dzięki temu partnerstwu, urządzenia z systemem iOS i Android będą mogły komunikować się ze sobą za pomocą aplikacji należących do organów zdrowia publicznego. W maju Apple wraz z Google udostępnią zestaw interfejsów programowania aplikacji, które umożliwią interoperacyjność między Androidem a iOS.
Apple i Google poinformowały, że w nadchodzących miesiącach zbudują także szerszą, bardziej niezawodną platformę do śledzenia rozprzestrzeniania się za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Każdy użytkownik będzie musiał wyrazić zgodę jeśli zdecyduje się z niej skorzystać. Obie firmy dodały, że identyfikatory zbliżeniowe będą zmieniane co 15 minut, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby lokalizacja użytkownika była śledzona przez Bluetooth przez dłuższy czas. Apple i Google również dodaly, że nie będą gromadziły żadnych danych osobowych ani danych dotyczących lokalizacji oraz lista kontaktów w każdym telefonie nie zostanie naruszona.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię