Serwetka, która wykrywa rozpuszczone w drinku narkotyki gwałtu

Studentka z George Washington University, Danya Sherman, stworzyła produkt o nazwie KnoNap – serwetkę która wykrywa obecność narkotyków w drinkach.
Pomysł zrodził się po tym jak w 2016 roku Danya został zgwałcona przez swojego przyjaciela. „Latem 2016 roku kiedy studiowałem za granicą w Hiszpanii, mój przyjaciel odurzył mnie narkotykami i dokonał napaści seksualnej. Wykorzystałam tę traumę jako motywację. To rodzaj najlepszej 'zemsy’.”

Serwetki KnoNap są dyskretne i przenośne – w każdym barze czy restauracji zamawiając drinka otrzymujemy go automatycznie z serwetką. Dlaczego więc nie użyć serwetki, „która wie”.

Serwetki Danyai wykrywają narkotyki gwałtu z niesamowitą łatwością. Wystarczy kropelka drinka wylana na róg serwetki, aby skutecznie w przeciągu paru sekund, sprawdzić czy w naszym napoju znajduje się niepożądana substancja. Jeśli do drinka dosypano lub dolano nam narkotyk serwetka zabarwi się na inny kolor.
Sherman dodaje, że KnoNap to technologia, które nie tylko wykrywa narkotyki gwałtu, ale również Xantax, Valium, benzodiazepiny i 26 inny narkotyków powodujących dezorientację.
KnoNap współpracuje z instytucjami społecznościowymi, a także bezpośrednio z publicznością, aby zapewnić, że KnoNap są dostępne dla wszystkich, niezależnie od otoczenia społecznego. Sherman ma nadzieję, że jej produkt pozwoli ludziom żyć bezpieczniej i pewniej.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię