Illinois: Łamanie nakazu „stay at home” przez firmy będzie traktowane jako wykroczenie. Jakiej kary można się spodziewać?

Właściciele firm, którzy naruszą nakaz gubernatora J.B Pritzkera poprzez zbyt wczesne otwarcie, mogą zostać ukarani wysokimi karami.

W zeszłym tygodniu gubernator Pritzker wydał rozporządzenie, dające organom ścigania możliwość nakładania wysokich grzywnych na biznesy, które powinny być zamknięte. Kary mogą sięgać 2.5 tys dolarów, a łamanie nakazu będzie traktowane jako wykroczenie, co wiąże się z wizytą w sądzie. Jeśli przepis nie zostanie odrzucony przez legislatorów z dwupartyjnej komisji będzie obowiązywać przez 150 dni.

Gubernator powiedział, że taki sposób egzekwowania prawa jest i tak lżejszy w porównaniu z cofaniem licencji na prowadzenie działalności gospodarczej lub zamykaniem firm.

„Nie chcemy cofać licencji. Nie chcemy być zmuszeni do zamykania firm. Naprawdę chcemy, aby ludzie się do tego stosowali i chcemy dać im w ten sposób alternatywę” – powiedział Pritzker.

Gubernator podkreślił,  że 29 maja tysiące firm zostanie otwartych, gdyż większość stanu przygotowuje się do przejścia do fazy 3, czyli fazy ożywienia gospodarczego. Pod koniec przyszłego tygodnia mają ponownie m.in. zostać ponownie otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz sklepy.

Restauracje i bary nadal nie będą mogły oferować swoich usług w lokalach.

Więcej lokalnych Wiadomości z Chicago 

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Illinois: Łamanie nakazu “stay at home” przez firmy będzie traktowane jako wykroczenie. Jakiej kary można się spodziewać?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię