Putin o protestach w USA: Przejaw głębokich kryzysów wewnętrznych

Wikipedia

Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że amerykańskie protesty antyrasistowskie są oznaką głębokiego kryzysu w USA.

Władimir Putin udzielił w niedzielę pierwszego wywiadu od początku pandemii. Oprócz rozmowy na temat radzenia sobie z kryzysem w związku z COVID-19, został zapytany także o protesty odbywające się po śmierci Goorga Floyda.

Zdaniem prezydenta Rosji prowokowanie przemocy przez manifestantów przyniesie szkody państwu. Rosyjski przywódca podkreślił, że popiera walkę Afroamerykanów o równouprawnienie, ale opowiada  się przeciwko „chaosowi i zamieszkom”.

„Jeśli ta walka o prawa , zamieni się w chaos i zamieszki, to nie widzę nic dobrego dla kraju” – powiedział Putin w wywiadzie dla państwowej stacji telewizyjnej Rossiya-1

Władimir Putin uznał również protesty za oznakę „głęboko zakorzenionych kryzysów wewnętrznych” w Stanach Zjednoczonych, łączących zamieszki z pandemią koronawirusa i ukazujące problemy w państwie. Jak przypomniał, od momentu dojścia do władzy Donalda Trumpa przeciwnicy regularnie kwestionują jego legitymizację.

„To, co się stało, jest przejawem jakichś głębokich kryzysów wewnętrznych. W rzeczywistości obserwujemy to od dłuższego czasu. Od momentu dojścia obecnego prezydenta do władzy, kiedy wygrał, zwyciężył wyraźnie, w sposób demokratyczny. A przegrana strona wymyślała wszelkiego rodzaju bujdy, tylko po to, by podważyć jego legitymizację” – powiedział Putin.

„Czym jest demokracja? To jest siła narodu, to prawda. Ale jeśli ludzie wybierają najwyższe organy, wówczas najwyższe organy władzy, obdarzone zaufaniem narodu, mają prawo ustalać pracę organów wykonawczych w taki sposób, aby zagwarantować interesy ogromnej większości populacji kraju. A co się tam dzieje? Prezydent mówi: „Trzeba zrobić tak i tak”, a gubernatorzy mówią: „Odejdź” –kontunuował

Rosyjski przywódca powiedział również, że burzenie pomników w Europie i USA jest „niewątpliwie zjawiskiem destrukcyjnym” 

 

AL

źródło: themoscowtimes.com/pl.sputniknews.com

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Putin o protestach w USA: Przejaw głębokich kryzysów wewnętrznych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię