Pentagon powołuje nową grupę zadaniową do badania UFO

Pentagon, pod rosnącą presją Kongresu, oświadczył, że utworzył nowy organ wysokiego szczebla w celu zbadania doniesień o, jak to napisał – „niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych” (unidentified aerial phenomenon – UAP). Decyzja ta jest następstwem wielu incydentów UFO w ostatnich latach, które pojawiały się w wojskowej przestrzeni powietrznej.

Nowy organ o nazwie Grupa Robocza do Spraw Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (The Unidentified Aerial Phenomena Task Force – UAPTF) został utworzony przez zastępcę sekretarza obrony Davida Norquista.

„Departament Obrony powołał UAPTF, aby lepiej zrozumieć i uzyskać wgląd w naturę i pochodzenie UAP” – powiedziała rzeczniczka Pentagonu Susan Gough w oświadczeniu. „Misją grupy zadaniowej jest wykrywanie, analizowanie i katalogowanie UAP, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA”.

Marco Rubio, Senator z Florydy powiedział, „Mamy rzeczy latające nad naszymi bazami wojskowymi i miejscami, w których prowadzimy ćwiczenia wojskowe, ale nie wiemy, co to jest , wiemy jedynie, że cokolwiek to jest to nie należy to do nas”.

Lue Elizondo, który był zaangażowany w poprzedni program badawczy Pentagonu dotyczący UFO, znany jako Advanced Aerospace Threat Intelligence Program lub AATIP, który został zlikwidowany w 2012 roku powiedział, że połączenie stałego napływu nowych raportów na temat UAP z ostatnich miesięcy i presji ze strony Kongresu zmusiło przywódców wojskowych do bardziej agresywnego podejścia do tej kwestii.

„Nie mogą już tej sytuacji ignorować” – powiedział Elizondo. „Wyglądają, jakby coś ukrywali przed obywatelami. Nie traktowanie tej sytuacji poważniej będzie miało wpływ na wierzytelność”.

Rzeczniczka Pentagonu dodała, że „Departament Obrony i departamenty wojskowe bardzo poważnie traktują wszelkie wtargnięcia nieautoryzowanych statków powietrznych na nasze poligony lub wyznaczoną przestrzeń powietrzną i analizują każdy raport”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię