Kim Jong Un konfiskuje psy

Życie w komunistycznym reżimie Korei Północnej stało się jeszcze mniej do zniesienia.

Północnokoreański dyktator Kim Jong Un nakazał konfiskatę psów domowych w stolicy kraju, mówiąc, że psiaki reprezentują zachodnią „dekadencję”. Kim wydał nową dyrektywę uderzającą we właścicieli psów. Dyrektywa nakazuje schwytanie wszystkich zwierząt domowych, twierdząc, że są one częścią „splamionego trendu ideologii burżuazyjnej ”– poinformowało źródło w angielskiej edycji południowokoreańskiej gazety Chosun Ilbo.

Gazeta podaje, że w Korei Północnej „zwykli ludzie hodują świnie i inwentarz na swoich balkonach, ale wysocy rangą urzędnicy i bogacze posiadają psy domowe, które podsycają nienawiść, urazę i brak równości wśród klas.”

Władze zidentyfikowały gospodarstwa domowe z psami i zmuszają ich właścicieli do oddania ich lub siłą konfiskują je odbierają i na oczach właścicieli usypiają.

Właściciele psów obawiają się, że ich czworonożne pupile trafią na stoły. Podczas gdy reżim mówi, że to posunięcie ma powstrzymać „rozwój kapitalistycznej ekstrawagancji w Pjongjangu”, właściciele psów twierdzą, że biorąc pod uwagę niedobór żywności w Korei Północnej – i skłonność do jedzenia psiego mięsa – dyrektywa ta ma jedynie za zadanie nakarmić głodne masy obywateli Korei Północnej.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię