Nastolatek z Illinois oskarżony o podwójne zabójstwo podczas zamieszek w Kenosha

video print screen/Twitter/RichieMcGinniss

17-letni Kyle Rittenhouse został aresztowany w związku ze strzelaniną w Kenosha, podczas której zginęły dwie osoby, a jedna została ranna.

Władze powiatu Kenosha wydały w środę rano nakaz aresztowania 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a z Antiochii, w stanie Illinois. Został oskarżony zabójstwo pierwszego stopnia.

Rittenhouse został aresztowany w środę po południu, a następnie przewieziony do ośrodka  Lake County dla nieletnich, w pobliżu Vernon Hills. Na piątek zaplanowano przesłuchanie w sprawie ekstradycji. Jak potwierdził komendant policji w Antioch Norman Johnson nastolatek został oskarżony jako osoba dorosła.

Strzelanina miała miejsce około 11:45 pm we wtorek, w pobliżu 63rd Street i Sheridan Road w Kenosha –  podczas trwających tam zamieszek. Zginęły dwie osoby-  26-letni mieszkaniec Silver Lake i 36-letni mieszkaniec Kenoshy.  26-letni mieszkaniec West Allis został ranny – przekazał komendant policji w Kenosha, Daniel Miskinis.

Tej samej nocy, przed strzelaniną Kyle Rittenhouse udzielił wywiadu, z którego wynika, że jego obowiązkiem jest bronienie biznesów, które są niszczone przez demonstrantów.

 

W mediach społecznościowych na nagraniach z tamtej nocy widać zajście, na którym napastnik używa karabinu półautomatycznego  jedną z ofiar trafia w brzuch, drugą – w głowę. Jak wynika z relacji świadków i nagrań w internecie policja pozwoliła młodemu człowiekowi przejść obok nich z karabinem na ramieniu, podczas gdy tłum krzyczał, aby go aresztowano, ponieważ oddał strzały w kierunku ludzi.

AL

źródło:Twitter, CBS News

Trzecia noc zamieszek w Kenosha. Są ofiary śmiertelne (FILMY)

Kenosha: Bronił swojego biznesu, został pobity (wstrząsające WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię