Firma powiązana z Bidenem wygrała stanowy kontrakt na reklamy wyborcze w Kalifornii

Kalifornijska agencja nadzorująca nadchodzące wybory podpisała kontrakt o wartości 35 milionów dolarów z firmą powiązaną z kampanią prezydencką Joe Bidena na produkcję reklam. Reklamy mają zachęcać wyborców do udziału w listopadowych wyborach.

Zgodnie z podpisaną umową, SKD Knickerbocker, firma zajmująca się Public Relations z siedzibą w Waszyngtonie, pomoże Kalifornii w prowadzeniu kampanii pod hasłem “Vote Safe California”, która będzie zachęcać ludzi do głosowania podczas pandemii.

Anita Dunn, dyrektor zarządzająca firmy, jest ponadto zatrudniona jako starszy specjalista strategii kampanii prezydenckiej Bidena. SKD Knickerbocker informuje na swojej stronie internetowej, że pracuje dla Bidena, a nagłówek mówi, że firma jest „dumna z bycia częścią Zespołu Biden’a”.

Jessica Millan Patterson, przewodnicząca Kalifornijskiej Partii Republikańskiej, powiedziała w oświadczeniu, że „ten przyspieszony kontrakt stanowy o wartości 35 milionów dolarów wywołuje konflikt interesów”.

Biuro Sekretarza Stanu Kalifornia podało, że „polityka nie odgrywa żadnej roli w tym, jakie firmy są brane pod uwagę, czy jak wybierani są finaliści i wygrani”.

Paula Valle, rzeczniczka Sekretarza Stanu Alexa Padilli, demokraty, który poparł Bidena powiedziała, że „wybór został dokonany przez komitet składający się z wyższych rangą pracowników, w tym głównego radcy prawnego agencji”. Valle dodała, że kampania reklamowa obejmie telewizję, telewizję cyfrową, radio i billboardy, a jej celem jest przypomnienie wyborcom, że udział w wyborach podczas pandemii jest prosty i bezpieczny.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię