Nowy sezon Chicago Bears bez udziału publiczności

Zespól chicagowskich „Niedźwiedzi” zagra w niedzielę przy pustych trybunach stadionu Soldier Field. To wynik wciąż rozprzestrzeniającego się koronawirusa, poinformował zarząd drużyny.

W oświadczeniu jakie zostało wystosowane na oficjalnej stronie drużyny Chicago Bears czytamy, „Po przeanalizowaniu sytuacji związanej z trwającą pandemią z lokalnymi władzami oraz Chicagowskim Departamentem Zdrowia, zarząd zespołu podjął decyzję o kontynuowaniu tegorocznego sezonu bez udziału publiczności. Najważniejsze jest zdrowie naszych fanów i mieszkańców Wietrznego Miasta” czytamy.

Chicago Bears, nie jest pierwszą drużyną w lidze NFL, która zdecydowała się na tak drastyczny krok. Podobną decyzję o rozgrywaniu meczów podczas zbliżającego się sezony podjął zespól Atlanta Falcons.

Obydwie drużyny oficjalnie oświadczyły, że w chwili otrzymania oficjalnego zezwolenia od władz ligi NFL a przede wszystkim od Amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym, na stadion Soldier Field i Mercedes-Benz zostaną wpuszczeni widzowie.

Dziś na stadionie Soldier Field, Chicago Bears zmierzy się z drużyną New York Giants.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię