Oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia nastolatek z Wisconsin, chce być sądzony w Illinois

video print screen/Twitter/RichieMcGinniss

17-letni Kyle Rittenhouse, oskarżony o zamordowanie dwóch osób i zranienie jednej w Kenoshy w czasie zamieszek, będzie walczył o to, aby być sądzonym w Illinois.

Rozprawa ekstradycyjna odbyła się w piątek. Adwokat Rittenhouse’a John Pierce powiedział w trakcie przesłuchania, że zamierza walczyć o pozostanie oskarżonego nastolatka w Illinois. Sędzia dał obronie 14 dni na przejrzenie dokumentów i złożenie pism procesowych. Kolejna rozprawa ma odbyć się 9 października. Obrona nie wyjaśniła przed sądem, na jakiej podstawie będzie chciał walczyć o pozostawienie Rittenhouse’a w Illinois.

Mike Nerheim, prokurator stanowy powiatu Lake County poinformował,  że gubernator J.B. Pritzker podpisał nakaz wydania Rittenhouse’a wymiarowi sprawiedliwości Wisconsin. Zażądał tego gubernator Wisconsin Tony Evers.

Prokurator podkreślił, że staranie o wstrzymanie ekstradycji w takim przypadku są bardzo rzadkie. „Od 20 lat nie widziałem, by ktoś kwestionował ekstradycję, zwłaszcza po wydaniu nakazu gubernatora”

Do tragedii doszło w sierpniu, podczas protestów przeciw brutalności policji w Kenosha.  Rittenhouse przebywa obecnie w areszcie w stanie Illinois. Nastolatek został oskarżony o zastrzelenia dwóch demonstrantów i zranienia trzeciego. Oskarżony jest też o kilka innych przestępstw kryminalnych m.in. posiadanie broni przez osobę poniżej 18. roku życia.

Jeśli zostałby skazany za zabójstwo pierwszego stopnia, Rittenhouse dostałby kare dożywotniego więzienia.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/24/czy-zamieszki-w-louisville-byly-zaplanowane-zobaczcie-wideo/

Nowe wytyczne dla chicagowskich restauracji na jesień i zimę

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię