USA: Wzrasta przemyt broni i narkotyków na granicy z Kanadą

Coraz więcej broni i narkotyków wykrywają agenci Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) na północnej granicy Stanów Zjednoczonych.

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez służby graniczne liczba skonfiskowanej broni wzrosła o 30 % w porównaniu z rokiem ubiegłym. Do piątku przechwycono 142 sztuki różnego kalibru pistoletów.

Ponadto wzrósł przemyt narkotyków, amunicji oraz próby szmuglowania dużych ilości gotówki. W sumie agenci CPD przechwycili w 2020 roku ponad 42 tysiące funtów narkotyków. Jak się oblicza większość zatrzymanej kontrabandy stanowiła marihuana, której przemyt wzrósł w porównaniu z rokiem 2019 o 1000 %. Przemyt kokainy zwiększył się o 125 % a heroiny o 72 procent.

Jak się oblicza w 2019 roku na granicy z Kanada skonfiskowano 46 tysięcy dolarów w porównaniu do 499 tysięcy w 2020 roku. Udaremniono tez nielegalny przemyt 2,271 sztuk amunicji.

Wszystko to dzięki sprawnej służbie amerykańskich agentów CPB we współpracy z kanadyjskimi służbami bezpieczeństwa, czytamy w najnowszym raporcie Urzędu Celnego i Ochrony Granic.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię