MKOL: Tokijskie Igrzyska Olimpijskie z kibicami

envato

Prezydent MKOL optymistycznie wypowiada się o Tokijskich Igrzysk Olimpijskich, które zostały przełożone na przyszły rok z powodu pandemii. Składający dwudniową wizytę w Japonii szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach wyraził „pewność”, że kibice będą mogli obserwować na trybunach zmagania sportowe.

Prezydent MKOL Thomas Bach spotkał się z szefem japońskiego rządu Yoshihide Sugą. Głównym tematem rozmowy były kwestie bezpiecznego przeprowadzenia przyszłorocznych Igrzysk, w kontekście pandemii. Szef MKOL po spotkaniu z premierem Japonii wyraził „dużą pewność”, że przyszłoroczna Olimpiada odbędzie się z udziałem publiczności. Rozmawiano też o kwestiach bezpieczeństwa 11 tysięcy sportowców, którzy mają wziąć udział w imprezie.

To pierwsza wizyta szefa MKOL w Japonii od marca, kiedy wraz z ówczesnym premierem Japonii Shinzo Abe podjęto decyzję o przełożeniu o rok największej sportowej imprezy świata. Zaprzysiężony na urząd premiera Japonii we wrześniu tego roku Yoshihide Suga potwierdził gotowość swego kraju do przeprowadzenia Tokijskich Igrzysk Olimpijskich w 2021 roku.

Z badań opinii publicznej przeprowadzonych w Japonii na zamówienie Agencji Reutera wynika, że 68 procent dużych i średnich japońskich firm opowiada się za organizacją przyszłorocznej Olimpiady, nawet jeśli w małym stopniu będą one gospodarczo beneficjentami wydarzenia. Dwie trzecie ankietowanych chce jednak ograniczenia liczby publiczności na olimpijskich trybunach.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię