„Pandemia” słowem 2020 roku według wydawnictwa Merriam-Webster

„Pandemia” słowem 2020 roku, ogłosiło znane na całym świecie wydawnictwo Merriam-Webster.

Według wydawnictwa po raz pierwszy w tym roku słowo „pandemia” zostało najczęściej wyszukiwane przez internautów 3 lutego, w dniu w którym pierwszy pacjent ze zdiagnozowanym wcześniej koronawirusem opuścił szpital w Seattle. Wyszukiwanie hasła „pandemia” wzrosło w tym dniu o 1,621 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Z tygodnia na tydzień zainteresowanie „pandemią” nie malało a wręcz przeciwnie tylko wzrastało, twierdzą przedstawiciele Merriam-Webster. Już na początku marca wyniosło ono 4 tysiące procent. Tylko 11 marca w dniu, w którym Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosiła, że COVID-19 może zostać scharakteryzowany jako pandemia, wyszukiwanie tego hasła było wyższe o ponad 115 tysięcy procent w porównaniu do 2019 roku.

W 10 najczęściej wyszukiwanych angielskich słów mijającego roku według wydawnictwa Merriam-Webster znalazły się m.in.; defund, mamba (po śmierci Kobe Bryanta), kraken, quarantine, antebellum, schadenfreude, asymptomatic, irregardless, icon (IKONA, po śmierci Johna Lewisa i Ruth Bader Ginsburg) i malarkey.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię