Jedna z ulic w Buenos Aires zostanie nazwana imieniem Diego Maradony

Rada miasta Buenos Aires zaproponowała, aby jedną z ulic miasta nazwać imieniem Diego Maradony. Wybrano aleję, która prowadzi do stadionu Argentinos Juniors.

W Argentinos Juniors Maradona rozpoczynał swoją karierę piłkarską. Miał wtedy 15 lat. Stadion od 2004 roku nosi już jego imię. Władze miasta zaproponowały jednocześnie, aby wokół stadionu Maradony utworzyć specjalną strefę sportowo-turystyczną, która przyczyni się do zachowania pamięci o wybitnym piłkarzu.

Przedwczoraj imię Maradony otrzymał stadion Napoli, który od 1963 roku znany był jako stadion San Paolo. Zmianę nazwy zaproponowali: prezydent klubu Napoli i władze miasta kilka godzin po śmierci argentyńskiego piłkarza. Wczoraj Rada Neapolu podpisała dekret o zmianie imienia stadionu.

W uzasadnieniu uznano Maradonę za „największego piłkarza wszech czasów, który przyniósł Napoli dwa mistrzostwa ligi włoskiej i wiele innych prestiżowych nagród, w zamian za co otrzymał wieczną i bezwarunkową miłość całego miasta”. Napoli pod wodzą Maradony dwukrotnie zdobyło mistrzostwo włoskiej Serie A.

Diego Maradona zmarł na atak serca pod koniec listopada. Miał 60 lat.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię