Nie żyje Paolo Rossi, król strzelców mundialu w 1982 roku

W Rzymie w nocy w wieku 64 lat zmarł Paolo Rossi, piłkarski mistrz świata z 1982 roku i król strzelców mundialu w Hiszpanii. Ostatnio pracował jako komentator telewizyjny.

Wiadomość podała na Instagramie żona piłkarza. Na razie przyczyny śmierci Rossiego nie są znane. Ostatnio komentował mecze włoskiej reprezentacji w Lidze Narodów dla telewizji publicznej RAI.

We Włoszech, gdzie piłka nożna jest bardzo ważnym zjawiskiem społecznym, Paolo Rossi był uwielbiany przez kibiców i media jako piłkarz, a potem cieszył się wielkim szacunkiem jako komentator telewizyjny, który nigdy nie był surowy w ocenach graczy i trenerów. Był jedynym piłkarzem, który zdobył równocześnie tytuł mistrza świata, króla strzelców mundialu i Złotą Piłkę. W półfinale turnieju w Hiszpanii zdobył obie bramki w meczu z Polską, wygranym przez Włochów 2:0. W 48 meczach reprezentacji zdobył 20 bramek.

U szczytu kariery piłkarskiej Rossi grał w Juventusie, w którym grali Zbigniew Boniek i Michel Platini. Rossi zdobył z klubem z Turynu dwukrotnie tytuł mistrza Włoch i Puchar Europy. Karierę musiał zakończyć w wieku 31 lat z powodu kontuzji kolan.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię