Zakażony koronawirusem zmarł podczas lotu

zdj. podglądowe/Wikipedia/United 2836 from Tokyo-Narita... Well actually from Washington (as UA2835) via Narita (where it became UA2836). The new livery says "Connecting people. Uniting the world."

W trakcie trwania lotu na pokładzie samolotu zmarł mężczyzna, który miał objawy koronawirusa. Wcześniej wypełnił on deklarację, w której zaznaczył, że nie został pozytywnie zdiagnozowany w kierunku COVID-19 ani też nie ma żadnych objawów choroby.

Do tragedii doszło na pokładzie samolotu linii United Airlines w trakcie lotu z Orlando do Los Angeles. W czasie lotu u pasażera wystąpiły duszności, a następnie zatrzymanie akcji serca. Maszyna została skierowana do Nowego Orleanu na awaryjne lądowanie. Członkowie załogi przez prawie godzinę próbowali utrzymać go przy życiu, wykonując sztuczne oddychanie.Po wylądowaniu został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono zgon.

Na Twitterze, aż roi się od niepochlebnych opinii w kierunku linii lotniczej. Jeden z podróżnych napisał, że mężczyzna, który zmarł podczas lotu, miał widoczne problemy z oddychaniem, już w momencie kiedy wszedł na pokład. Wygląda na to, że skłamał w  deklaracji zdrowotnej. Pasażerowie zarzucają przewoźnikowi, że nie sprawdzała temperatury pasażerów przed wejściem na pokład samolotu.

Czytaj również: Porozumienie w Kongresie ws. pakietu stymulującego. Co będzie zawierał?

Rodzina zmarłego mężczyzna potwierdziła, że mężczyzna już wcześniej czuł się źle, miał wysokie ciśnienie i i problemy z górnymi drogami oddechowymi. Wykonany pośmiertnie test potwierdził, że mężczyzna był zakażony koronawirusem.

W środę ratownik medyczny, który przeprowadzał reanimacje potwierdził, że ma objawy koronawirusa. Przebywa na kwarantannie i czeka na wyniki testu na Covid. Tony Aldapa miał otrzymać szczepionkę COVID-19 w piątek, gdyż jest licencjonowanym sanitariuszem i  pracownikiem pogotowia ratunkowego.

Linie lotnicze United Airlines współpracują z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC),  aby dotrzeć do wszystkich pasażerów feralnego lotu.

AL

Nowa groźna odmiana koronawirusa. Polska zawiesza loty z Wielką Brytanią

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię