Pakiet stymulujący: Przelewy poszły, dziś wyślą czeki

0
1306

Sekretarz skarbu, Steven Mnuchin przekazał, że niektóre płatności bezpośrednie w wysokości 600 dolarów mogą być wysyłane do Amerykanów na konta bankowe już we wtorek wieczorem. Czeki papierowe zaczną być wysyłane w środę.

Dodał, że w przyszłym tygodniu, mieszkańcy będą mogą sprawdzić status swoich czeków lub bezpośrednich płatności na konto na stronie irs.gov/coronavirus/get-my-payment.

W poniedziałek Izba Reprezentantów z wysokim poparciem obu stron przegłosowała podwyżkę płatności bezpośrednich dla Amerykanów. Apel prezydenta Donalda Trumpa na wypłaty dla Amerykanów w wysokości 2 tysięcy dolarów utknęły w Senacie. We wtorek Mitch McConnell, mimo nacisków Demokratów, nie zobowiązał się do wniesienia pod głosowanie bezpośredniego wsparcia podwyższonej kwoty.

Senatorowie powrócą do tego tematu w środę. McConnell powiedział we wtorek, że Senat rozważy trzy priorytety Trumpa, czyli wysokość wypłat bezpośrednich dla Amerykanów, obarczenie odpowiedzialnością prawną platform internetowych oraz rzekomymi powszechnymi oszustwami wyborczymi.

“Zostało dziś jedno pytanie: Czy senatorowie republikanie dołączą do reszty Ameryki popierając czeki w wysokości 2 tysięcy dolarów?” – powiedział Lider Demokratów w Senacie, Chuck Schumer podczas składania wniosku.

AL

Największe skandale 2020 roku. Wstrząsnęły Ameryką

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię