Pelosi obawia się, że Trump wywoła wojnę. Chce gwarancji bezpieczeństwa

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi rozmawiała z generałem Mikiem Milley o możliwych zabezpieczeniach przed rozpoczęciem przez Donalda Trumpa działań militarnych albo zleceniem ataku z użyciem broni jądrowej w ostatnich dniach jego prezydentury. Pelosi oceniła, że działania prezydenta mogą być niebezpieczne.

Demokraci w Kongresie wezwali wiceprezydenta Mike’a Pence’a, by uruchomił procedurę usunięcia Donalda Trumpa z urzędu na podstawie 25. poprawki do Konstytucji. Ostrzegli, że jeśli tego nie zrobi, rozpoczną procedurę impeachmentu. „Rano rozmawiałam z szefem połączonych sztabów, Markiem Milleyem, by przedyskutować możliwe środki, aby powstrzymać niestabilnego prezydenta przed wszczęciem ataku konwencjonalnego lub przed wydaniem rozkazu użycia broni atomowej” – napisała, Nancy Pelosi w liście do kongresmenów, jak donosi CNN. „Sytuacja wokół niezrównoważonego prezydenta nie może być bardziej niebezpieczna. Dlatego musimy zrobić wszystko, by ochronić Amerykanów przed jego atakiem na nasz kraj i naszą demokrację” – dodała.

Czytaj również: Demokraci rozpoczną proces impeachmentu

Wpływowy republikański senator Lindsey Graham odrzucił taki scenariusz uznając, że może on przynieść więcej szkody niż pożytku. Sam prezydent obiecał wczoraj, że skoncentruje się na uporządkowanym przekazaniu władzy. Konserwatywny dziennik „Wall Street Journal”, który w przeszłości wielokrotnie wspierał prezydenta USA, napisał, że najlepszym rozwiązaniem dla Donalda Trumpa byłoby podanie się do dymisji. W komentarzu redakcyjnym gazeta oceniła, że prezydent podburzył tłum swoich zwolenników do ataku na władzę ustawodawczą czym sprzeniewierzył się Konstytucji.

AL

źródło:CNN, IAR

Czy Trump pojawi się na inauguracji Joe Bidena? Jest decyzja prezydenta

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię