Donald Trump i Mike Pence spotkali się w Białym Domu

0
366

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence spotkali się w Białym Domu.

Jak poinformowali przedstawiciele amerykańskiej administracji była to “dobra rozmowa”. Obaj politycy zadeklarowali, że będą kontynuować współpracę dla dobra kraju do końca kadencji, czyli do 20 stycznia tego roku.

Relacje pomiędzy prezydentem i jego zastępcą pozostają napięte po tym, jak zwolennicy Donalda Trumpa zaatakowali w minioną środę Kapitol w czasie gdy ogłaszano oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Joe Biden. Zginęło wtedy pięć osób.
Donald Trump domagał się, aby podczas środowej sesji parlamentu Mike Pence nie zgodził się na formalne zatwierdzenie wyniku wyborów. Wiceprezydent odmówił tłumacząc, że konstytucja nie daje mu takiego prawa. Prezydent Trump zaatakował wówczas wiceprezydenta na Twitterze, a tłum, który wdarł się tego dnia na Kapitol wznosił okrzyki „Powiesić Mike’a Pence’a!”.

Według współpracowników wiceprezydenta USA, gdy trwał szturm na Kapitol prezydent Trump nie zainteresował się losem swego zastępcy, który został ewakuowany wraz z innymi parlamentarzystami. Ponadto pod decyzją o skierowaniu na odsiecz Kongresowi oddziałów Gwardii Narodowej widnieje podpis Mike’a Pence’a, a nie Donalda Trumpa.

Media informują, że do dzisiaj wiceprezydent nie rozmawiał z przywódcą USA od czasu środowych zamieszek.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię