Trump spotkał się z szefem Republikanów w Izbie Reprezentantów

0
292

Były prezydent Donald Trump spotkał się na Florydzie z przywódcą Republikanów w Izbie Reprezentantów Kevinem McCarthym. Po rozmowie obaj politycy zapowiedzieli współpracę w kampanii wyborczej do Kongresu w 2022 roku.

Kevin McCarthy spotkał się z Donaldem Trumpem w posiadłości byłego prezydenta Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie. To było “bardzo dobre i serdeczne spotkanie” – poinformowało w komunikacie biuro byłego prezydenta.

Komunikat opublikowany po spotkaniu wskazuje na to, że Donald Trump zamierza odgrywać aktywną rolę w polityce. „Dziś prezydent Trump zobowiązał się pomóc republikańskim kandydatom w wyborach do Senatu i Izby Reprezentantów w 2022 roku” – napisano podkreślając, że spotkanie odbyło się w życzliwej i serdecznej atmosferze. “Popularność prezydenta Trumpa nigdy jeszcze nie była tak duża jak dziś” – głosi komunikat.

McCarthy nie głosował za impeachmentem Trump, podczas gdy dziesięciu innych odwróciło się od tylego prezydenta po zamieszkach na Kapitolu i głosowało za.

Po szturmie zwolenników Donalda Trumpa na Kongres 6 stycznia wielu Republikanów wyrażało dezaprobatę dla byłego prezydenta i obarczało go winą za podburzenie tłumu. W ostatnim czasie ta krytyka przycichła. Sam Kevin McCarthy mówił, że Donald Trump jest współodpowiedzialny za zamieszki na Kapitolu, ale po krytyce ze strony byłego prezydenta wycofał się z tej oceny.

Według sondażu Gallupa, odchodząc z urzędu Donald Trump cieszył się aprobatą 34% Amerykanów – najniższą od objęcia urzędu. W Partii Republikańskiej notowania byłego prezydenta są jednak nadal bardzo wysokie, w niektórych sondażach dochodzą do 80%.

IAR/AL

Znana jest przyczyna tragicznego pożaru w Des Plaines

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię