USA: Obowiązkowy test przed lotem krajowym?

0
525

We wtorek, 26 stycznia zgodnie z rozporządzenia wykonawczym administracji Bidena od wszystkich pasażerów przybywających do USA  wymaga się okazania testów na obecność koronawirusa. Obecnie urzędnicy służby zdrowia rozważają rozszerzenie wymogu na wszystkie loty krajowe.

Administracja Bidena przygląda się możliwości wprowadzenia obowiązkowych testów przed lotami krajowymi – przekazał urzędnik Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Linie lotnicze zdecydowanie się temu sprzeciwiają i uważają ten plan za “niewykonalny”, gdyż dostępność testów na Covid jest bardzo różna. “Jeśli chcecie testować ludzi, testujcie ich, ale testujcie ich przed pójściem do sklepu spożywczego. Testujcie ich zanim pójdą do restauracji” – powiedział prezes Southwest Airlines, Gary Kelly “Testujcie ich, zanim pójdą na imprezę sportową”.

Przedstawiciele z branży turystycznej wraz z organizacją  U.S. Travel Association, która reprezentuje duże sieci hotelowe, Airbnb i kilka lotnisk są podobnego zdania.

Branża turystyczna, a w szczególności linie lotnicze są jednymi z najbardziej dotkniętych gałęzi gospodarki podczas pandemii koronawirusa. Ograniczenia w podróżowaniu, nałożone w celu walki z rozprzestrzeniania się choroby na całym świecie oraz obawy pasażerów przed złapaniem wirusa spowodowały ogromny spadek popytu na podróże. Amerykańscy przewoźnicy przekazali, że w zeszłym roku zanotowali straty w wysokości  34 miliardów dolarów. Delta Air Lines i American American zgłosiły rekordowe roczne straty.

Czytaj również: Bill Gates o “szalonych” teoriach spiskowych na temat pandemii

Wymóg obowiązkowych testów na loty krajowe mogłby jeszcze bardziej wpłynąć na liczbę rezerwacji. “Takie wymagania mogą jeszcze bardziej ograniczyć popyt na podróże i wprowadzić zamieszanie w czasie, gdy liczba przypadków  koronawirusa maleje” – stwierdził analityk ds. linii lotniczych, Raymond James.

Linie lotnicze wdrożyły sporo zmian, wprowadzając pokładowe systemy filtracji, dokładniejsze czyszczenie oraz ścisłe wymagania dotyczące noszenia masek, w nadziei, że podróżni poczują się bezpiecznie na pokładach samolotów.

Podczas, gdy przewoźnicy zdecydowani negują wymóg testów na Covid- 19 przy lotach krajowych, linie lotnicze poparły międzynarodowe wymagania dotyczące testów, mając nadzieję na szybkie zniesienie zakazu podróży dla obywateli spoza USA.

AL

Trump spotkał się z szefem Republikanów w Izbie Reprezentantów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię