Królowa Elżbieta odpowiada na zarzuty Harry’ego i Megan

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie we wtorek w odpowiedzi na szokujący wywiad księcia Harry’ego i Meghan z Oprah Winfrey. Dała do zrozumienia, że kwestie poruszane przez pare będą rozpatrywane prywatnie przez rodzinę.

„Cała rodzina jest zasmucona po tym, jak poznała skalę tego, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan”– czytamy w komunikacie. Jest nawiązanie do najważniejszego oskarżenia – według księżnej Sussex jeden z członków dworu miał martwić się, że skóra dziecka będzie zbyt ciemna. Dziś Buckingham Palace zapewnia, że „kwestie, jakie porusza para, szczególnie dotyczące rasy, są niepokojące”. Dwór podkreśla że wszystkie te sprawy traktuje bardzo poważnie. Choć znalazło się zastrzeżenie, że „wspomnienia niektórych sytuacji mogą się od siebie różnić”.

„Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochani przez członków rodziny” – głosi komunikat. Pałac informuje, że kolejnych komentarzy w tej sprawie nie będzie.
Z sondaży wynika, że większość Brytyjczyków trzyma stronę królowej i jej otoczenia, ale proporcje odwracają się w grupie najmłodszych mieszkańców Wysp.

W wywiadzie wyemitowanym przez telewizję CBS Meghan Markle opowiadała, że jej życie na brytyjskim dworze zaczęło się jak bajka ale szybko zmieniło się w koszmar. Mówiła, że członkowie rodziny królewskiej nie chcieli, aby jej nienarodzony jeszcze syn Archie został księciem i że tematem jednej z rozmów był kolor jego skóry. 

To co najbardziej szokuję to wyznanie Markle o tym, że towarzyszyły jej myśli samobójcze.  „Po prostu nie miałam ochoty już żyć” – wyznała. Z kolei książę Harry mówił o braku wsparcia ze strony rodziny.

Była księżna zarzuciła też rodzinie królewskiej rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat jej i Harry’ego. „Nie wiem jak mogą oczekiwać, że po tym wszystkim będziemy milczeć, po tym jak odgrywali aktywną rolę w rozpowszechnianiu kłamstw na nasz temat” – oświadczyła.

Wspomniała również o problemach z mediami. Jednym z przykładów jakie podała, było zdarzenie, podczas którego rzekomo doprowadziła Kate (żone Williama) do płaczu. Jak się okazuje było zupełnie na odwrót. Harry zaczął poważnie się obawiać, że może powtórzyć się sytuacja sprzed lat, przywołując co to przydarzyło się jego matce – księżnej Dianie.

Książę Harry powiedział, że wraz z żoną postanowili opuścić rodzinę królewską z powodu braku wsparcia i zrozumienia. „Odczuwam ulgę i jestem szczęśliwy, że siedzę tutaj u boku mojej żony” – mówił do Oprah Winfrey. Dodał, że gdyby nie związek z Meghan to prawdopodobnie nie opuściłby rodziny gdyż znajdował się w pułapce z czego nie zdawał sobie sprawy. Na dzień dzisiejszy małżonkowie utrzymują się z majątku jaki pozostawiła księżna Diana.

Zarówno Harry jak i Meghan pozytywnie wypowiadali się o Królowej Elżbiecie „Królowa zawsze traktowała mnie wspaniale” – stwierdziła Meghan Markle.

Wywiad w niedzielę został opublikowany w Stanach Zjednoczonych, a w poniedziałek wieczorem w Wielkiej Brytanii. W szczytowym momencie oglądała go rekordowa liczba  Brytyjczyków (12,4 mln) – więcej niż sam ślub Meghan i Harrego w 2018 roku.

AL

źródlo: IAR,ABC News,

Nowy Jork: Za lustrem w swojej łazience dokonała tajemniczego odkrycia (NAGRANIE)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię