“Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę”

0
622

“Jesteśmy bliscy, by zamknąć Polskę”- powiedział w telewizji Polsat News, profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Jeśli Polska przekroczy 30 tysięcy dziennych zakażeń koronawirusem może nastąpić całkowity lockdown, w tym zamknięcie kościołów.

“Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy dziennie, to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać” – mówił doradca premiera ds. Covid-19.  Profesor podkreślał, że najważniejsze jest “utrzymanie drożności jednostek służby zdrowia, a one pracują na skraju możliwości”. Apelował do Polaków o rozsądek i przestrzeganie zasad.

Rzecznik rządu Piotr Muller również powiedział, że rząd nie wyklucza modyfikacji aktualnych obostrzeń w związku z pandemią. Pytany o ewentualne kolejne decyzje, między innymi zakaz przemieszczania się podczas Świąt Wielkanocnych, powiedział, że będzie to uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Czytaj również: Na granicy rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Biały Dom wysyła przedstawiciela do Meksyku

Decyzje są podejmowane na podstawie codziennych danych. “Trudno jednak stwierdzić, czy będą to tak daleko idące rozwiązania, jak spekulują media” – mówił Piotr Muller. Wskazując na sytuację w Niemczech czy Francji, gdzie obowiązuje godzina policyjna, zaznaczył, że polski rząd nie chce wprowadzać takich restrykcji, jednak świadczą one o poważnej sytuacji epidemicznej w Europie.

Obecnie  całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiczną. Działalność ograniczyły między innymi galerie handlowe, teatry i hotele, a uczniowie powrócili do zdalnego nauczania.

AL

Na granicy rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Biały Dom wysyła przedstawiciela do Meksyku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię