Prezydent Biden rozmawiał z Władimirem Putinem

Prezydent Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem. Prezydent wezwał rosyjskiego przywódcę do deeskalacji napięcia na granicy rosyjsko – ukraińskiej. Zaproponował też bezpośrednie spotkanie z rosyjskim przywódcą.

Według komunikatu Białego Domu prezydenci USA i Rosji dyskutowali o regionalnych i globalnych kwestiach, w tym kontroli zbrojeń i bezpieczeństwie. „Prezydent Biden jednoznacznie stwierdził, że Stany Zjednoczone podejmą zdecydowane kroki w obronie narodowych interesów w odpowiedzi na działania Rosji takie jak cyberataki czy ingerencja w wybory” – głosi komunikat, w którym podkreślono niezachwiane wsparcie ze strony prezydenta Joe Bidena dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Czytaj również: Wyciekły e-maile Huntera Bidena. Zdjęcia i treści szokują

„Prezydent wyraził nasze zaniepokojenie nagłym gromadzeniem rosyjskich wojsk na okupowanym Krymie i przy granicy ukraińskiej i wezwał Rosję do deeskalacji napięcia” – poinformował Biały Dom. Według komunikatu prezydent Biden zaproponował prezydentowi Putinowi wspólny szczyt w kraju trzecim, który miałby się odbyć w najbliższych miesiącach i dotyczyć przekroju relacji amerykańsko – rosyjskich.

IAR

Biały Dom: monitorujemy sytuacje na granicy ukraińsko-rosyjskiej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię