Moskiewska ambasada USA wstrzymała wydawanie wiz dla Rosjan

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji od 12 maja wstrzymuje wydawanie wiz. Z oficjalnego komunikatu wynika, że amerykańskie przedstawicielstwa dyplomatyczne na żądanie Moskwy muszą zredukować liczbę personelu, co uniemożliwia wykonywanie części obowiązków.

Na początku kwietnia Waszyngton wydalił 10 rosyjskich dyplomatów, w związku z ingerencją Moskwy w procesy demokratyczne Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie prezydent Joe Biden ogłosił nowy pakiet sankcji wobec grupy Rosjan związanych z Kremlem oraz wobec niektórych organizacji i koncernów.

W odpowiedzi Rosja wydaliła 10 amerykańskich dyplomatów i podjęła decyzję o ograniczeniu ogólnej liczby osób pracujących w przedstawicielstwach dyplomatycznych, a także poleciła amerykańskiemu ambasadorowi udać się do kraju na konsultacje.

Z oficjalnego komunikatu ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie wynika, że redukcja personelu konsularnego sięgnęła 75 procent. To według amerykańskich dyplomatów główny powód wstrzymania wydawania wiz na terytorium Rosji.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię