7 najlepszych kryptowalut na inwestycję

I chociaż trudno w to uwierzyć, minęło już ponad 10 lat kiedy to Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin, pierwszą kryptowalutę.

Kryptowaluta to pieniądz cyfrowy, którym nie zarządza system centralny, taki jak rząd. Pieniądz cyfrowy opiera się na technologii blockchain – zdecentralizowanej rozproszonej księdze, która rejestruje pochodzenie zasobu cyfrowego. W miarę jak pieniądze cyfrowe zyskują na popularności na Wall Street, dostępnych jest coraz więcej opcji kryptowalut. Obecnie na rynku jest ich ponad siedem tysięcy.

Analitycy finansowi wybrali 7 poniższych, w które najlepiej jest zainwestować w 2021 roku.

1. Bitcoin (BTC-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 695,40 miliarda USD

Bitcoin istnieje najdłużej ze wszystkich kryptowalut. BTC zdominował rynek od czasu wydobycia pierwszych bitcoinów w styczniu 2009 roku. Nawet przy tysiącach innych kryptowalut na rynku, Bitcoin nadal stanowi 40% kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Wiele firm akceptuje Bitcoin jako płatność, co sprawia, że ​​ta kryptowaluta jest mądrą inwestycją. Bitcoin staje się dosłownie „złotym standardem” w zdecentralizowanych finansach, gdzie jest używany jako zabezpieczenie dla stablecoinów, pożyczek i nie tylko. Visa dokonuje transakcji z Bitcoinem, a większe banki również zaczynają włączać transakcje Bitcoin do swoich ofert.
Należy jednak pamiętać, że wartość Bitcoin ma tendencję do dużych wahań. Cena może wzrosnąć lub spaść o tysiące dolarów w dowolnym dniu a nawet godzinie. Bitcoin nie jest również tani. Jedna moneta kosztuje ponad 50 000 USD, przez co większość osób nie może sobie pozwolić na zakup całych akcji.

2. Ethereum (ETH-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 310,77 miliarda USD

Ethereum różni się od Bitcoina, ponieważ nie jest tylko kryptowalutą. Jest to również sieć, która umożliwia programistom tworzenie własnej kryptowaluty z wykorzystaniem sieci Ethereum. Chociaż Ethereum jest daleko w tyle pod względem wartości Bitcoin, to również znacznie wyprzedza innych konkurentów. Mimo że pojawił się wiele lat po innych kryptowalutach, znacznie przekroczył swoje miejsce na rynku ze względu na swoją unikalną technologię.
Pomimo tego, że Ethereum wykorzystuje technologię blockchain, niestety ma tylko jedną „ścieżkę” do przeprowadzania transakcji. Może to prowadzić do dłuższego przetwarzania transakcji, gdy sieć jest przeciążona.

3. Polkadot (DOT1-USD)

  • Cena: 24,2 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 24,4 miliarda USD

Według analityków finansowych najlepszą kryptowalutą, na której inwestorzy powinni się teraz skupić jest Polkadot. Szybkość, bezpieczeństwo i zarządzanie DOT są najnowocześniejsze wśród kryptowalut. Polkadot to ewolucja technologii blockchain, która umożliwi znaczący krok naprzód w decentralizacji Internetu. Polkadot chce umożliwić całkowite zdecentralizowanie sieci, w której to użytkownicy mają kontrolę. Jeszcze pod koniec 2020 roku była sprzedawana za 5 centów.
Ta kryptowaluta została zaprojektowana w taki sposób, aby nagradzać prawdziwych inwestorów i eliminować ludzi, którzy tylko handlują na giełdzie, aby szybko się wzbogacić. Inwestorzy, którzy są zaangażowani w spółkę, pomagają również w podejmowaniu decyzji w takich kwestiach, jak opłaty sieciowe, aktualizacje sieci i zakładanie lub zdejmowanie indywidualnych łańcuchów bloków – blockchain.
Założona w 2016 roku przez Petera Czabana, Roberta Habermeiera i Gavina Wooda, który jest także współzałożycielem Ethereum, DOT dziś jest ósmą co do wielkości kryptowalutą. DOT można kupić na głównych giełdach kryptowalut, takich jak Coinbase, Binance i Kraken.

4. Binance Coin (BNB-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 56,80 miliarda USD

Binance Coin to kryptowaluta emitowana przez giełdę Binance. Moneta Binance początkowo działała na łańcuchu blokowym Ethereum ze standardem ERC 20, ale od tego czasu stała się natywną monetą łańcucha Binance. BNB zostało stworzone jako token użytkowy do obniżonych opłat handlowych w 2017 roku, ale jego zastosowania rozszerzyły się na liczne aplikacje, w tym płatności za opłaty transakcyjne (w łańcuchu Binance), rezerwacje podróży, rozrywkę, usługi online i usługi finansowe.
Od kwietnia 2021 Binance Exchange jest największą giełdą kryptowalut na świecie, obsługującą ponad 1,4 miliona transakcji na sekundę.
W przeciwieństwie do innych kryptowalut, Binance Coin kontynuuje powolny, ale konsekwentny trend wzrostowy. Dzięki swoim wynikom Binance Coin jest jedną z bardziej stabilnych opcji inwestycyjnych, stwarzającą mniejsze ryzyko.

5. Litecoin (LTC-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 13,54 miliarda USD

Litecoin to kryptowaluta uruchomiona pod koniec 2011 roku przez byłego inżyniera Google i Coinbase, Charliego Lee. Aby stworzyć Litecoin, Lee skopiował bazę kodu Bitcoin, zwiększył całkowitą podaż i zmienił szybkość, z jaką nowe bloki są dodawane do łańcucha bloków. Tylko około 84 milionów litecoinów zostanie kiedykolwiek stworzonych, co czterokrotnie zwiększy całkowitą podaż bitcoinów. Litecoin tworzy również nowe bloki co 2,5 minuty, cztery razy szybciej niż Bitcoin. Społeczność inwestorów i deweloperów Litecoina postrzega protokół jako komplementarną pseudo-sieć testową dla Bitcoin i „cyfrowe srebro” dla „cyfrowego złota” Bitcoina.
Ponieważ Litecoin i inne kryptowaluty są ściśle powiązane z Bitcoinem, ich wartość będzie się zasadniczo zmieniać wraz z Bitcoinem. Oznacza to, że wartość będzie rosła i spadała, podobnie jak Bitcoin, chociaż w mniejszym tempie.

6. Chainlink (Link-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 12,55 miliarda USD

Chainlink to tokenizowana sieć Oracle, która dostarcza dane o cenach i wydarzeniach zebrane ze źródeł sieciowych i rzeczywistych. Uruchomiony w 2017 roku przez Sergeya Nazarova, Chainlink ma na celu zaoferowanie rozwiązania „problemu wyroczni”, czyli możliwości uzyskania danych poza łańcuchem potrzebnych do obsługi wielu inteligentnych kontraktów opartych na łańcuchu bloków. Token zachęca uczestników do dostarczania i wykorzystywania tych danych. Chainlink nie obsługuje własnego łańcucha bloków. Zamiast tego protokół tokenów jest agnostyczny i może działać na wielu różnych łańcuchach bloków jednocześnie.
Akcje Chainlink są przystępne cenowo, ale mają również wystarczająco wysoką cenę, aby nie można ich było uznać za akcje groszowe. Jest również dostępny do handlu w Coinbase, jednej z największych na świecie aplikacji do kryptowalut. Większa dostępność sprawia, że ​​Chainlink jest atrakcyjny dla inwestorów.

7. Cosmos (ATOM-USD)

  • Kapitalizacja rynkowa: 4,24 miliarda USD

Cosmos to zdecentralizowana sieć umożliwiająca wymianę danych między różnymi łańcuchami bloków. Dzięki wdrożeniu zarówno bizantyjskiego protokołu konsensusu Tendermint odpornego na błędy, jak i protokołu Inter-Blockchain Communication (IBC), łańcuchy bloków zbudowane na bazie Cosmos zachowują swoją suwerenność podczas interakcji z innymi łańcuchami bloków. Zamiast nadawać priorytety własnej sieci, celem Cosmos jest wspieranie ekosystemu sieci, które mogą programowo udostępniać dane i tokeny, bez żadnej centralnej strony ułatwiającej działanie.

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię