Specjalna nagroda Pulitzera dla autorki filmu ukazującego śmierć George’a Floyda

fot.YouTube

Rada Nagrody Pulitzera uhonorowała osiemnastoletnią Darnellę Frazier, autorkę filmu ukazującego śmierć George’a Floyda. Nastolatka otrzymała specjalną nagrodę za swoje wideo, którego opublikowanie wywołało masowe protesty w wielu miastach Stanów Zjednoczonych.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu członkowie Rady Pulitzera nagrodzili Darnellę Frazier za „odważne nagranie z zamordowania George’a Floyda i publikację nagrania, które stało się bodźcem do protestów przeciwko brutalności policji na całym świecie, podkreślając kluczową rolę obywateli w dziennikarskim dążeniu do prawdy i sprawiedliwości”. 

Nagrodę przyznano również dziennikarzom Star Tribune z Minneapolis za relacjonowanie okoliczności śmierci George’a Floyda oraz jej następstw. Z kolei New York Times uhonorowano za relacjonowanie przebiegu pandemii koronawirusa.

Czytaj również: Dolina Monumentów – niesamowite miejsce na mapie USA

W kategorii dziennikarstwa międzynarodowego nagrodę zdobył portal BuzzFeed za cykl reportaży o chińskich obozach dla członków społeczności muzułmańskiej.
Nagroda Pulitzera to amerykańska nagroda przyznawana co roku za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki.

IAR

Kokaina w bananach. Wiemy gdzie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię