SELER – czy możemy poczęstować nim psa?

Psy karmione odpowiednią, zbilansowaną dieta nie potrzebują w swoim jadłospisie tak dużej dawki warzyw czy owoców jak my. Jednak jako przekąski czy dodatki niektóre sprawdzają się świetnie.

Na liście bezpiecznych warzyw w diecie psa mamy również seler! W dodatku bardzo często polecany jest dla psów zmagających się z otyłością, jako środek wspomagający odchudzanie.

Jakie korzyści daje to warzywo? Ma bardzo niską zawartość tłuszczu i cholesterolu Odświeża oddech psa Jest doskonałym źródłem błonnika Zawiera witaminy A, C i K – odpowiedzialne za prawidłowe krzepnięcie krwi, utrzymanie zdrowych kości psa, ale też za wzmocnienie odporności, zdrowie skóry i całego układu nerwowego.

Czytaj również: Kurkuma w diecie psa

Cynk Potas- elektrolit pomagający zachować nawodnienie i zapobiega skurczom mięśni. Pomaga też w problemach z sercem, czy nerkami Kwas foliowy Mangan – pomaga zachować równowagę cukru we krwi, zmniejsza stany zapalne i wspomaga zdrowe kości.

Seler dostarcza też psu elektrolitów, które pomagają utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Uwaga! Warzywo jest też przez to moczopenne. Jak większość warzyw czy owoców podawajmy go jako przysmak i dodatek, nie jako zamiennik posiłku. Aby uniknąć zadławienia (małe psy/ szczeniaki), warto pokroić go na małe kawałki.

Zobacz też: Kontakty społeczne z innymi psami

Przypominam też, że smakołyki nie powinny przekraczać 10% dziennej diety Twojego pupila.

Dajecie psu selera? Dajcie znać czy Wasze czworonogi lubią tą zdrową przekąskę!

Więcej porad możesz zobaczyć tutaj 

IK

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię