Papież w wideoprzesłaniu zachęca do szczepień przeciw koronawirusowi

Papież Franciszek przyłączył się do inicjatywy amerykańskich organizacji Ad Council i Covid Collaborative „To zależy od ciebie”, zachęcającej do szczepień przeciw Covid-19.

Biuro Prasowe Watykanu opublikowało wideoprzesłanie po hiszpańsku, w którym Franciszek przekonuje, że szczepionki to nadzieja na lepszą przyszłość.

Czytaj także: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Papież powiedział, że szczepionki pozwalają wierzyć w rychły koniec pandemii. Podkreślił, że muszą być dostępne dla każdego. Zaznaczył, że do zwycięstwa nad pandemią potrzeba współpracy wszystkich. „Poddanie się szczepieniu to akt miłości, miłości do siebie, do rodziny i przyjaciół, do wszystkich ludzi. To prosty, ale zdecydowany sposób działania na rzecz wspólnego dobra i okazania troski o innych, zwłaszcza najsłabszych” – powiedział Franciszek.

Zobacz: Horoskop na sierpień dla wszystkich znaków zodiaku

W nagraniu promującym szczepienia oprócz papieża wystąpiło również 6 kardynałów, w tym Oscar Maradiaga z Hondurasu, koordynujący pracę papieskiej Rady Kardynalskiej. W inicjatywie „To zależy od Ciebie” wzięli również udział byli amerykańscy prezydenci Barack Obama, George Bush junior, Bill Clinton i Jimmy Carter.

(iar)

Jakie miejsca warto zobaczyć w Polsce? – SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię