40 milionów przypadków Covid w USA

W Stanach Zjednoczonych kolejna fala infekcji Covid-19. Od początku pandemii u 40 milionów Amerykanów wykryto koronawirusa. Biały Dom wzywa osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, by poddały się szczepieniom.

W połowie roku wszystko wskazywało na to, że pandemia w USA jest pod kontrolą. Każdego dnia wykrywano wówczas po kilkanaście tysięcy przypadków Covid-19. Obecnie liczba ta jest dziesięciokrotnie większa. W minionym tygodniu liczba pozytywnych testów na koronawirusa wyniosła średnio 130 tysięcy dziennie. Najgorzej jest na południu kraju, gdzie odsetek zaszczepionych jest najniższy i gdzie z powodu wysokich temperatur mieszkańcy spędzają większość czasu w pomieszczeniach.

Czytaj także: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

Biały Dom zapowiada, że prezydent Joe Biden przedstawi plan opanowania pandemii, która nasiliła się za sprawą wariantu Delta koronawirusa. „W wystąpieniu do Amerykanów prezydent przedstawi kompleksowy plan walki z wariantem Delta i przyspieszenia szczepień” – mówiła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Jak dotąd 206 milionów Amerykanów otrzymało przynajmniej jedna dawkę szczepionki na Covid-19, co stanowi 62 procent populacji. Biały Dom nie planuje wprowadzenia obowiązku szczepień na poziomie federalnym. Nie sprzeciwia się jednak wymaganiu szczepień od pracowników lub klientów przez prywatne podmioty.

(iar)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię