Drugi co do wielkości dystrykt w USA wprowadza wymóg szczepień dla uczniów od 12 roku życia

Los Angeles, drugi co do wielkości okręg szkolny w kraju, zarządził wymagane szczepienia przeciwko koronawirusowi dla uczniów w wieku 12 lat i starszych. Decyzja została podjęta pomimo sprzeciwu wielu rodziców.

Członkowie zarządu argumentują, że jest to najlepszy sposób na ochronę uczniów i utrzymanie szkół otwartych podczas roku szkolnego.

Czytaj także: Czy maski chirurgiczne mają datę ważności?

Los Angeles jest największym okręgiem szkolnym w kraju, który podjął ten krok z powodu obawy przed rosnąca liczbą zachorowań na wysoce zaraźliwą odmianę Delta.

Wymóg szczepień kadry szkolnej i członków personelu obowiązuje w całym stanie. Megan K. Reilly, tymczasowa kuratorka okręgu szkolnego w Los Angeles – Los Angeles Unified School District, powiedziała radzie szkolnej, że szczepienia ułatwią osobistą edukację, co według niej i wielu innych jest najlepszą formą nauki dla dzieci. Reilly przytoczyła również dane pokazujące znacznie wyższe wskaźniki infekcji i hospitalizacji u osób, które pozostają nieszczepione.
Rada dystryktu szkolnego zadecydowała głosami 6 do 0 za wymogiem szczepień, przy czym jeden członek wycofał się z powodu możliwego konfliktu interesów.
„Aby nasze szkoły były bezpieczne i otwarte dla naszych dzieci na naukę, musimy użyć najsilniejszego narzędzia, którym jest szczepionka”, powiedziała prezes zarządu Kelly Gonez.

Czytaj również: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

Nie wszyscy rodzice biorący udział w zebraniu podzielali zdanie Superintendent i rady. Podczas publicznych komentarzy rodzice wyrazili opinie, że decyzja na temat szczepień jest bardzo osobistą i powinna pozostać w ich rękach, a nie szkoły.

Wielu rodziców latynoskich dzieci dodało, że szczepienia są ryzykowne, a sama szczepionka nie jest w pełni zatwierdzona przez FDA do użytku wśród dzieci. Szczepionka jest nadal dopuszczona dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat tylko w nagłych przypadkach.
„Ta szczepionka jest nadal eksperymentalna”, powiedziała jedna z mam na spotkaniu. „Odbierana jest nam rola rodziców”, powiedział inny rodzic, a trzeci oświadczył, że nie pozwoli im eksperymentować na jego dzieciach.

Wskaźniki szczepień wśród Latynosów, którzy stanowią prawie trzech na czterech uczniów w dystrykcie Los Angeles są niższe niż wśród białych i azjatyckich uczniów. Dane pokazują, że wielu rodziców martwi się szczepieniem swoich dzieci, obawiając się długofalowych skutków szczepionki.

Zobacz: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

Urzędnicy szkoły i członkowie zarządu twierdzą, że rozumieją obawy rodziców I szanują ich poglądy, ale dodają, że “obawy społeczności nie mogą przeważyć nad wyraźnym konsensusem naukowym dotyczącym bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki”. “Wiem, że ci rodzice się martwią. Wiem to. Mają do tego pełne prawo”, powiedziała członek zarządu Jackie Goldberg. „Ale mamy dowody naukowe, które w kółko mówią, że wszelkie możliwe ryzyko związane ze szczepionką jest znacznie mniejsze niż ryzyko zachorowania”.

Nowy nakaz wymaga, aby uczniowie w wieku 12 lat i starsi, którzy uczestniczą w osobistych programach pozalekcyjnych, otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech do 3 października, a drugą do końca miesiąca. Wszyscy pozostali uczniowie w wieku 12 lat i starsi muszą otrzymać pierwszą dawkę do 21 listopada, a drugą do połowy grudnia.

Mandat w Los Angeles będzie pozwalać na pewne „kwalifikowane i zatwierdzone zwolnienia”, chociaż na razie nie jest jasne, w jaki sposób zostaną one rozstrzygnięte.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię