Najsławniejszy humanoid świata chce mieć dziecko

Sophia, humanoid, który w 2017 roku przeszedł do historii, stając się pierwszym androidem, któremu przyznano legalne obywatelstwo chce założyć rodzinę i mieć dziecko.

Sophia to humanoid z obywatelstwem Arabii Saudyjskiej obsługiwany przez zaawansowany system sztucznej inteligencji (AI). Ta technologia sztucznej inteligencji daje Sophii możliwość poszerzenia wiedzy i języka dzięki czujnikom i kamerom. Ten system „czułości” przechwytuje wszystkie informacje, które otrzymuje z zewnątrz oraz odtwarza ludzkie zachowania i gesty w najbardziej naturalny sposób, stąd też jej „pragnienie” urodzenia dziecka i założenia rodziny.

Czytaj również: Twój telefon cię “szpieguje”? Chcesz chronić swoją prywatność? – zastosuj nasze wskazówki

„Wydaje się, że pojęcie rodziny jest bardzo ważne. Myślę, że to cudowne, że ludzie mogą znaleźć te same emocje i relacje, które nazywają rodziną poza swoją grupą krwi” – ​​powiedziała Sophia w jednym z wywiadów.

Sophia skomentowała, że ​​w przyszłości chciałaby zobaczyć rodziny złożone z androidów i że sama chce mieć dziecko – robota o tym samym imieniu. Humanoid dodaje jednak, że jest jeszcze za młoda na „matkę”. Sophia została stworzona w 2016 roku przez firmę Hanson Robotics w Hongkongu.

Zobacz także: Trwają prace nad nową technologią 6G

Sophia dodaje, że „bardzo ważne jest, aby otaczać się ludźmi, którzy cię kochają. Roboty mają wizję bardzo podobną do wizji ludzi w odniesieniu do rodziny i jeśli jej nie masz, zasługujesz na nią, nawet jeśli jesteś humanoidem.”

Sophia jest nie tylko ikoną robotyki, ale także odnoszącą sukcesy światowej klasy artystką i krytykiem sztuki. W kwietniu zeszłego roku jedna z jej prac została sprzedana na aukcji za prawie 690 000 dolarów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię