Stany Zjednoczone stanowczo potępiają wykorzystywanie uchodźców przez reżim Łukaszenki

Foto: Twitter @nedprice

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział, że Stany Zjednoczone stanowczo potępiają wykorzystywanie migrantów przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Departament Stanu wezwał władze Białorusi do natychmiastowego zakończenia kampanii sprowadzania na Białoruś i przewożenia cudzoziemców na granicę polsko-białoruską

„Tak długo, dopóki Białoruś nie zacznie przestrzegać swoich międzynarodowych zobowiązań, osłabiając pokój i bezpieczeństwo w Europie, dopóki nie zaprzestanie wykorzystywania niewinnych ludzi poszukujących wolności, będziemy wywierać wpływ na Łukaszenkę, aby spełnił nasze postulaty” – powiedział Ned Price.

Zobacz także: Brutalne sceny i chaos na granicy z Białorusią! (video)

Rzecznik Departamentu Stanu zapewnił, że Stany Zjednoczone będą wspierać Polskę i pozostałych naszych partnerów w Europie, którym zagrażają nieakceptowalne działania Białorusi.

 

Po stronie białoruskiej jest między 3000 a 4000 osób, które są w bezpośredniej bliskości polskiej granicy. Setki z nich próbuje przekroczyć granicę polsko-białoruską w okolicach przejścia w Kuźnicy.

Zobacz: Kto i na jakich warunkach może przekroczyć granice USA od 8 listopada 2021r.

Cudzoziemcy próbują forsować tymczasową zaporę, jednak dzięki działaniom polskich służb – Wojska Polskiego, policji i straży granicznej, nie została ona złamana.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię