Papież Franciszek kończy 85 lat

Twitter @Pontifex

Papież Franciszek w dniu swoich 85. urodzin przyjął dziś rano 10 migrantów, którzy przybyli z Cypru. Biuro Szef Biura Prasowego Watykanu poinformował o tym w krótkim komunikacie.

To pierwsza grupa spośród 50 migrantów, którzy przybędą do Włoch z obozów na Cyprze, gdzie papież składał wizytę na początku grudnia. Watykan, władze Cypru i Włoch z inicjatywy papieża podpisały w tej sprawie porozumienie. W komunikacie czytamy, że pierwsza grupa uchodźców będzie wspierana bezpośrednio przez papieża. Inetegracją przybyszów zajmie się Wspólnota św. Idziego. Papież przyjął ich w Pałacu Apostolskim. Pochodzą z Konga, Kamerunu, Somalii i Syrii. Podziękowali papieżowi za pomoc życząc mu zdrowia i długich lat życia.

W dniu swoich urodzin papież wziął udział w nabożeństwie, w którym kazanie na temat Adwentu wygłosił kaznodzieja Domu Papieskiego, franciszkanin Raniero Cantalamessa, przyjął przewodniczących trzech kongregacji i ambasadorów 7 państw.

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku w ubogiej dzielnicy Buenos Aires w Argentynie jako najstarszy z pięciorga dzieci w rodzinie imigrantów, którzy przybyli za chlebem z północy Włoch. Jako dziecko chciał być rzeźnikiem, w młodości pracował jako „bramkarz” w klubie oraz w laboratorium chemicznym.

W 1969 roku otrzymał święcenia kapłańskie, był prowincjałem zakonu jezuitów w Argentynie, a potem biskupem Buenos Aires. W 2001 roku otrzymał godność kardynalską, a 12 lat później, 13 marca 2013 roku – został wybrany papieżem.

Ksiądz musi mieć poczucie humoru

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię