Tragiczna śmierć Polki. Ciało porzucone na promenadzie.

Foto: FB/The Malta Police Force

2 stycznia 2022r. ciało obywatelki Polski, 29 letniej Pauliny zostało odnalezione o poranku przez przechodnia na promenadzie w mieście Sliema, na Malcie.

Polka mieszkała tam już od 3 lat, pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego, studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedy zamieszkała w Sliemie zaczęła opiekować się bezdomnymi kotami, które dokarmiała także w lokalnym Ogrodzie Niepodległości. W Mediach społecznościowym publikowała pełne entuzjazmu tekstu na temat swojego nowego domu – Malty. Kobieta miała zostać zgwałcona, a następnie zamordowana.

Służbom udało się już zatrzymać podejrzanego o jej zabójstwo 20 letniego obywatela Malty, ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiara i sprawca nie znali się wcześniej. Podejrzany został zatrzymany przed miejscowym kościołem, tuz po tym, jak podszedł do ołtarz i zaczął przewracać krzesła oraz mównicę. Świadkowie mieli przekazać policji, że mówił o zbrodni, której miał dokonać. Według ustaleń lokalnych mediów, 2 lata wcześniej miał starać się o licencję ochroniarza. Domniemany zabójca trafił do szpitala psychiatrycznego.

 

Polkę pożegnali lokalni miłośnicy zwierząt, zrzeszeni w maltańskiej organizacji pozarządowej. jak można przeczytać na Facebookowym profilu grupy „AAAMalta” zajmującej się bezdomnymi zwierzętami:

„Paulina Dembska, kobieta, córka, koleżanka, dokarmiacz dla kotów. Tu nie chodzi o prawa zwierząt, ale nasze serca są złamane z powodu uroczej kobiety, która wczoraj rano została zgwałcona seksualnie i brutalnie zamordowana, kiedy była w ogrodzie Sliema, gdzie karmiła kolonię kotów. Cudowna dusza, karmicielka, która pomagała mniejszym czworonożnym istotom. Nadszedł czas, aby przemocy uwarunkowanej płcią nadano należne jej znaczenie. Odpocznij dobrze Paula, wystarczająco wycierpiałaś”

Portale społecznościowe zalewane są również przez komentarze zszokowanych mieszkańców, jak pisze jeden z nich: „Nie wystarczy złożyć kondolencje i pisać o spoczynku w spokoju dla duszy, która została brutalnie zamordowana w Sliemie”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię