Plusy wynajmowania domu po przejściu na emeryturę

Niemal każda młodsza osoba marzy posiadaniu własnego domu, najlepiej z dużym metrażem. W miarę upływu lat marzenie to zmienia się w mały metraż, mniej pracy przy domu, a więcej wygód.

Posiadanie domu wiąże się z wieloma obowiązkami finansowymi. Oprócz spłaty kredytu hipotecznego musisz również wykupić ubezpieczenie na dom, płacić podatki od nieruchomości i posiadać budżet na bieżące utrzymanie i naprawy. Wynajem zwalnia Cię z tych obciążeń. Mniej obowiązków i mniej wydatków.

Oto kilka plusów wynajmowania nieruchomości:

1. Dostęp do kapitału własnego

Jeśli dom w którym mieszkasz jest spłacony lub jesteś przy końcu spłacania pożyczki sprzedając dom będzie mógł przeznaczyć dochód ze sprzedaży na lepsze życie na emeryturze.

 

2. Inne potrzeby w wieku emerytalnym

Dom, który kupiłeś 20 czy 30 lat temu może nie odpowiadać twoim bieżącym potrzebom. Nowe fizyczne wyzwania mogą również utrudniać nawigację po niegdyś wygodnym domu. Zamiast przerabiać i odnawiać, wynajmując nieruchomość możesz dopasować do swoich aktualnych potrzeb – wielkość domu, wygląd i położenie.

3. Okolica

Jeśli twoje dzieci i wnuki przeprowadziły się do innej dzielnicy czy miast dużo łatwiej będzie ci z nimi spędzać czas mieszkając bliżej nich.

4. Naprawa i konserwacja

Jedną wielką zaletą bycia najemcą jest to, że gdy coś się zepsuje, nie musisz tego naprawiać samodzielnie – ani płacić komuś innemu, żeby to naprawił. W wielu umowach wynajmu za utrzymanie nieruchomości odpowiada właściciel.

5. Odkrywanie świata

Jeśli twoim marzeniem zawsze było podróżować po przejściu na emeryturę wynajem lokum może mieć większy sens niż pobyt w hotelach.

6. Większa wolność

Wolność i swoboda. Będąc właścicielem domu nie możesz swobodnie przeprowadzać się z miejsca na miejsce w dowolnym czasie. Sprzedaż nieruchomości to wysiłek.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię