Chcesz żyć długo i szczęśliwie? Rób to codziennie

Któż z nas nie chciałby żyć długo i szczęśliwe? O ile szczęście podobno jest wyborem o tyle długie życie w zdrowiu jest bardzo często konsekwencją wykonywania prostych, codziennych czynności.

 

Oto kilka z nich.

1. Rusz z miejsca

Nie potrzebujesz podnosić żelaznych sztang i biegać 10 kilometrowych maratonów. Wystarczy, że każdego dnia pójdziesz na 15 minutowy szybki spacer na świeżym powietrzu. A jeśli nie masz na to czasu bądź nie sprzyja aura – wystarczy ze odkurzysz półki, odświeżysz mieszkanie lub porozciągasz się przez 10 minut.  Dużo ruchu dostarcza także praca w ogrodzie.

2. Cel w życiu to podstawa

Zastanów się po co wstajesz z łóżka każdego rana. Codziennie rano zapisz na kartce papieru cele na dany dzień, miesiąc, rok. Mając określony cel zyskujemy dodatkowo około siedmiu lat życia, tak więc zastanów się co jest dla ciebie ważne.

3. Odstresuj się

Nadmierny stres prowadzi do występowania różnego rodzaju chorób. Znajdź kilka minut podczas dnia które wykorzystasz na chociażby krótką drzemkę. Możesz także zamknąć oczy na kilka minut i wyrównać oddech bądź poddać się przez chwilę medytacji.

4. Postępuj zgodnie z zasadą 80%

Stara konfucjańska zasada radzi, aby przestać spożywać posiłek, gdy jesteśmy w 80% nasyceni. Ta 20% różnica pomiędzy nieodczuwaniem głodu, a nieprzejedzeniem może być różnicą pomiędzy zrzuceniem wagi, a jej przybraniem.

5. Jedz owoce i warzywa

Znajdź balans pomiędzy spożywaniem mięsa, a spożywaniem warzyw i owoców. Pamiętaj, że fasola, soja i soczewica to podstawa wielu diet od zarania dziejów!

6. Pij czerwone wino

Umiarkowane spożywanie alkoholu może korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia. Wręcz wskazane jest aby wypijać dziennie od 1 do 2 lampek czerwonego wina. Pamiętaj jednak, że nadmiar alkoholu już nie jest wskazany.

7. Wierz w cokolwiek

Badania wykazują, że przynależność do religii pozytywnie wpływa na osobowość i może przedłużyć życie człowieka od 4 do 14 lat.

8. Nie zapominaj o bliskich

Poświęcanie dzieciom więcej uwagi w ciągu dnia to inwestycja w przyszłość, gdyż prawdopodobne jest, że nie zostaniesz sam na starość. Troska o bliskich zwraca się w czasie.

9.  Znajdź swoje miejsce w grupie

Posiadanie oddanej grupy przyjaciół, z którymi możemy przyjemnie spędzić czas wpływa pozytywnie na wytwarzanie endorfin w naszym ciele co przekłada się na wydłużenie życia o kilka do kilkunastu lat. Warto tylko zwrócić uwagę na to, żeby przyjaciele nie byli toksyczni.

Syrop z sosny na kaszel i przeziębienie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię